موج
کدخبر : ۳۹۶۴۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-396469

کارشناس مسئول پنبه و دانه‌های روغنی استان اصفهان خبر داد:

کارشناس مسئول پنبه و دانه‌های روغنی استان اصفهان گفت: قیمت تضمینی دانه روغنی کلزا نسبت سال زراعی گذشته حدود ۴۰ درصدرشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، کیوان بنی اسد با اشاره به اینکه قیمت تضمینی دانه روغنی کلزا نسبت سال زراعی گذشته حدود ۴۰ درصدرشد داشته ابراز امیدواری کرد و گفت: با این قیمت گذاری انگیزه کشت کلزا میان کشاورزان بیشتر خواهد شد. گیاه کلزا علاوه برتامین نیاز روغن و کنجاله کشور، در افزایش حاصلخیزی خاک، نقش بسیار بسزایی دارد.

وی افزود: برای نخستین بار نرخ خرید تضمینی دانه کلزا در زمان پیش از کشت برای کشاورزان اعلام شد و قیمت خرید تضمینی هرکیلو کلزا ۱۵ هزار تومان افزایش یافت.

بنی اسد با اشاره به تحریم‌های ظالمانه، مشکل در تامین روغن نباتی کشور و همچنین کنجاله مورد نیاز صنعت دامپروی که مورد توجه ویژه می‌باشد، افزود: امید است با افزایش قابل توجه نرخ خریدتضمینی دانه کلزا از طرف دولت، شاهد افزایش سطح زیرکشت این محصول در استان اصفهان باشیم.

 کارشناس مسئول پنبه و دانه‌های روغنی استان اصفهان به کشاورزان توصیه کرد: با مراجعه به مراکز خدمات جهادکشاورزی نسبت به تامین بذر گواهی شده و یارانه دار اقدام کنند و در پایان فصل کشت تا محصول تولیدی آن ها، به صورت تضمینی از جانب وزارت جهادکشاورزی خریداری شود.

بنی اسد بیان کرد: در سال زراعی گذشته حدود ۴۳۰هکتار از زمین‌های کشاورزی استان اصفهان به کشت دانه روغنی کلزا اختصاص یافت و تولید آن نیز به حدود ۸۰۰ تن رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها