موج
کدخبر : ۳۹۵۵۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395598

مدیر توزیع برق شهرستان قروه گفت: 12 دستگاه ماینر استخراج رمز ارز دیجیتال از یک واحد مرغداری، با همکاری نیروی انتظامی در قروه کشف و ضبط شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، فرهاد میمنت‌آبادی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در گفت‌وگو بارسانه ها، اظهارکرد: در راستای کاهش پیک بار شبکه و جلوگیری از خاموشی به سایر مشترکان همچنین مقابله با انشعابات غیرمجاز و وارد آمدن خسارت به وسایل برقی مشترکان تعداد 12 دستگاه ماینراستخراج رمزارز دیجیتال با همکاری عوامل نیروی انتظامی، در تاریخ 16 شهریورماه ، کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه استفاده غیر مجاز تعداد اندکی افراد سودجو از دستگاه‌های ماینر موجب تشدید کمبود برق و ایجاد نوسان شدید در ولتاژ برق شده است، افزود: این کار آسیب‌های زیادی به وسایل برقی مشترکان رسانده است و شبکه توزیع برق به ناچار با قطعی و خاموشی‌هایی ناخواسته مواجه شده است.

مدیر توزیع برق شهرستان قروه  در مورد مکان‌های استخراج رمز ارز غیر مجاز در این شهرستان گفت: این مدیریت به طور دائم وجود ماینرها را با تحلیل اطلاعات شبکه و میزان مصرف مشترکان بررسی می‌کند، هر روز تعداد جدیدی با همکاری نیروی انتظامی کشف میشود و دستگاه‌های ماینر و کارت‌های گرافیک جمع‌آوری شده و افراد به مراجع قضائی جهت ادامه مراحل قضایی معرفی می‌شوند.

مدیر توزیع برق شهرستان قروه در پایان یادآور شد: ضعف ولتاژ شبکه علاوه بر خسارت به شبکه‌های توزیع برق، به وسایل برقی مردم نیز خسارت وارد می‌کند که جا دارد مردم به محض اطلاع از وجود ماینر در نزدیکی خود، مراتب را به شماره همراه 09354021780، پلیس انتظامی بشماره 110 یا شماره 121 “واحد عملیات و اتفاقات برق” اطلاع دهند و به ازای هر دستگاه ماینر کشف شده مبلغ 3 میلیون ریال و تا سقف 200 میلیون ریال پاداش دریافت نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها