موج
کدخبر : ۳۹۵۵۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395533

حمید مجیدی مهر اعلام کرد؛

معاون مسابقات و تبلیغ و ترویج مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف کشور گفت: به وقف در امور قرآنی بسیار توصیه می‌شود و شناسایی موقوفات قرآنی در سراسر کشور از اقدامات جدید است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حمید مجیدی مهر با بیان اینکه اصفهان یکی از قطب‌های قرآنی و تلاوت کشور است، اظهار داشت: نظم و مدیریت در برگزاری مسابقات قرآن در اصفهان در سطح ملی و کشوری است و همیشه کمیته ها و ستاد‌های برگزاری با وجود تعدد سالن‌ها مدیریت شایسته‌ای داشتند.

وی گفت: مسابقات قرآن در اصفهان با سابقه 44 دوره برگزاری سبب شده تا این استان را در رده ممتاز بالا ببرد که حتی در سال 98 میزبان مسابقات بین المللی و کشوری و در واقع شاخص‌ترین دوره‌های مسابقات قرآنی بوده است.

این مقام مسئول افزود: نظم و مدیریت در برگزاری مسابقات قرآن در اصفهان در سطح ملی و کشوری است و همیشه کمیته ها و ستاد‌های برگزاری با وجود تعدد سالن‌ها مدیریت شایسته‌ای داشتند.

معاون مسابقات و تبلیغ و ترویج مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف کشور خاطر نشان کرد: دستورالعمل ها و شیوه نامه با استاندارد مطلوبی در اصفهان اجرایی می‌شود و امید داریم که مسابقات ملی و کشوری بازهم در اصفهان برگزار شود.

وی با بیان اینکه شناسایی موقوفات قرآنی در سراسر کشور از اقدامات جدید است، گفت: بیش از  500 موقوفه در کشور وجود دارد که ساماندهی نشده است و البته به دنبال ارائه راه کارهای استفاده بهینه از این ظرفیت هستیم.

مجیدی مهر ادامه داد: توجه به استان های کم برخوردار از دیگر موارد مورد اهمیت است که در امور آموزش قرآنی در چند ساله اخیر فعال ترین آموزش و دامنه فعالیت از نوجوانان آغاز شده و در همین دوره مدیریتی رخ داده است.

وی برگزاری فعالیت های اصلی از جمله کرسی های تلاوت را در بقاع متبرکه و امامزاده‌ها عنوان کرد و افزود: طبق تاکید مقام معظم رهبری باید بقاع متبرکه و امامزاده‌ها قطب فرهنگی کشور شوند، از سویی دیگر در تلاش هستیم که اقشار مختلف را بر سر سفره قرآن بیاوریم و با کارهای بینابخشی بین مراکز قرآنی و فرهنگی این ظرفیت را توسعه دهیم.

احیای بنیاد توسعه موقوفات کشور

معاون مسابقات و تبلیغ و ترویج مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف کشور با اشاره به اینکه  موقوفه در عزاداری‌ها فراوان است، گفت: وقف اموال در جهت قرآن کریم را بسیار توصیه می‌کنیم که البته در برنامه‌های علوم قرآنی برگزاری نشست‌های آشنایی خیران با مجموعه فعالیت‌های و نیازهای قرآنی قرار داده شده تا وقف بیشتری به فعالیت های قرآنی سوق پیدا کند.

وی تعداد موقوفه‌های قرآنی شناسایی شده در کشور را 500 عدد عنوان کرد و گفت: اغلب این موقوفه‌ها یا به صورت ساختمان تکمیل شده و یا ساختمان نیمه کاره و یا زمینی هستند که ساخت دارالقرآن را برای آن کلنگ‌زنی کرده‌اند؛ از سویی دیگر راه کارهای عملیاتی را برای احیای بنیاد توسعه موقوفات کشور ارائه دادیم.

مجیدی مهر افزود: علت تشکیل ستاد شناسایی املاک موقوفه قرآنی در هر استانی این است که قبل از وقف مشاوره لازم به افراد داده شود که تاکنون در استان اصفهان 40 مورد موقوفه در راستای فعالیت های قرآنی قرار گرفته و بعد از آن نیز در سایر استان‌ها این رویه ادامه و نیازهای هر استان با خیران مطرح خواهد شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها