موج
کدخبر : ۳۹۵۰۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395066

مدیر جهاد کشاورزی ساری مطرح کرد:

​مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری با تأکید بر عدم سوزاندن کاه و کلش شالی، گفت: کاه و کلش یک منبع غذایی برای دام است.

به گزارش خبرگزاری مازندران، رضا پورفلاح اظهار داشت: 24 هزار و 953 هکتار شالیزار در شهرستان ساری قرار دارد که پیش بینی می‌شود امسال 130 هزار تن شلتوک از شالیزارهای شهرستان ساری برداشت شود که به ازای هر تن شلتوک 1 تا 1.5 تن کاه به دست می آید.

وی ادامه داد: درآمد حاصل از فروش کاه و کلش یک منبع مهم برای برنجکاران است که نقش بسیار مهمی در تأمین علوفه دام و امنیت غذایی مردم دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری بر پرهیز از سوزندان کاه و کلش از سوی شالیکاران تأکید کرد و گفت: با توجه به ارزش اقتصادی کاه و کلش، این محصول یک منبع درآمدزایی مهم برای شالیکاران است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: سوزاندن بقایای گیاهی باعث از بین رفتن مواد آلی و معدنی خاک در قشرهای سطحی آن می شود و در این صورت مواد آلی خاک تبدیل به خاکستر شده و مواد غذایی مانند نیتروژن، فسفر، کلسیم، منیزیم و پتاسیم در خاک از بین می رود و به صورت قشر نازک خاکستر در سطح زمین تشکیل شده و این ماده به راحتی در اثر باد و شستشوی آب، فرسایش و از دسترس گیاه خارج می شود.

پورفلاح بیان داشت: کارشناسان پهنه در مراکز جهاد کشاورزی دهستانها علاوه بر نظارت کامل در برداشت و پس از محصول و پس از آن، باید برای آگاهی بخشی از مضرات آتش زدن کاه و کلش در مزارع به بهره برداران، کلاس‌های آموزشی و ترویجی برای آنان برگزار کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها