موج
کدخبر : ۳۹۴۱۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394185

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان با اهدای لوح سپاس به نیابت از رئیس کمیته امداد کشور از مشارکت شرکت صبا فولاد خلیج فارس در طرح اکرام ایتام و حمایت از 1000 یتیم نیازمند استان هرمزگان تجلیل کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، طی مراسمی مدیرکل کمیته امداد هرمزگان با اهدای لوح سپاس به نیابت از رئیس کمیته امداد کشور از مشارکت شرکت صبا فولاد خلیج فارس در طرح اکرام ایتام و حمایت از 1000 یتیم نیازمند استان هرمزگان تجلیل کرد.
جلیل تراهی، مدیرکل کمیته امداد هرمزگان با اشاره به حمایت شرکت صبا فولاد خلیج فارس از تعداد 1000 یتیم نیازمند استان، گفت: توجه ویژه مدیرعامل این شرکت و کارکنان آن به خانواده های ایتام  جای تقدیر و تشکر دارد.
تراهی به موضوع فقر در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از 88 هزار خانوار با جمعیت 230 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان هستندکه علاوه‌ بر مستمری ماهانه، خدماتی از جمله مسکن، درمان، اشتغال دریافت می کند و توانمندسازی خانواده‌ها یکی از محوری‌ترین فعالیت‌های کمیته امداد است و متاسفانه فقر فکری و فرهنگی، بزرگترین فقری است که خانواده ها را درگیر کرده است.
این مقام مسئول افزود: برای کاهش فقر فکری و فرهنگی، یکی از بهترین اقدامات حمایت از فرزندان خانواده های نیازمند می باشد که با حمایت حامیان نیکوکارو بورسیه تحصیلی  ازفرزندان مستعدو نخبه زمینه ورود آنان را به دانشگاه های معتبر کشور فراهم کرد.
تراهی با اعلام اینکه هشت هزار و 800 یتیم و هفت هزار و 600 فرزند محسنین زیر 15 سال در مقاطع مختلف  درحال تحصیلی هستند، تصریح کرد: هم اکنون 112 نفر دانش آموز در مقطع متوسطه نمونه و یا تیزهوشان تحصیل می کند.
سعید بزرگی، مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس در این دیدار گفت: شرکت صبا فولاد خلیج فارس به مسئولیت های  اجتماعی خود در قبال جامعه واقف است و کمیته امداد را یکی از نهادهای امین در این زمینه قلمداد می کند.
مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس در پایان افزود: شرکت صبا فولاد خلیج فارس در راستای کمک به تامین هزینه های آموزشی در قالب تفاهم نامه از 112 نفر از دانش آموزان نیازمند نمونه و تیزهوشان کمیته امداد هرمزگان حمایت خواهد کرد. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها