موج
کدخبر : ۳۹۳۲۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393298

محمد رضا صابری:

دبیر کمیته دارو و تجهیزات پزشکی قرارگاه مبارزه با کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: وضعیت داروهای بیماران کرونایی و غیر کرونایی در حال حاضر خوب است و مشکل خاصی در این خصوص نداریم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد رضا صابری دبیر کمیته دارو و تجهیزات پزشکی قرارگاه مبارزه با کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: در حال حاضر کمبود داروی رمدسیویر به عنوان اصلی‌ترین داروی کرونا در مشهد برطرف شده است.

محمد رضا صابری در ادامه این خبر اضافه کرد: با افزایش تعداد داروخانه‌های عرضه‌کننده داروی رمدسیویر در مشهد به ۲۳ داروخانه، هم اکنون مشکل ازدحام در داروخانه‌ها هم مشاهده نمی‌شود.

دبیر کمیته دارو و تجهیزات پزشکی قرارگاه مبارزه با کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: وضعیت داروهای بیماران کرونایی و غیر کرونایی در حال حاضر خوب است و مشکل خاصی در این خصوص نداریم.

وی همچنین گفت: این کمیته در ۲ حوزه تأمین و توزیع بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی و رصد و مدیریت وضعیت دارو و تجهیزات پزشکی فعال است تا در حد مقدورات با ‌ کسری‌ در این حوزه‌ها مواجه نباشیم.

صابری اضافه کرد: رصد و مدیریت وضعیت دارو و تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی به‌صورت مستمر و شبانه‌روزی انجام می‌شود تا در صورت نیاز، دارو و اقلام موردنظر در اختیار بیمارستان‌های نیازمند به این موارد قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: در وضعیت فعلی بر مصرف بهینه داروها تاکید شده است تا در شرایطی که میزان تقاضا بیش از عرضه باشد نیاز همگان برطرف  و تعادلی میان عرضه و تقاضا برقرار شود و در این خصوص با مشکل مواجه نشویم.

صابری در خاتمه خاطر نشان کرد: هم اکنون در بسیاری از اقلام دارویی، موجودی‌مان با نیازها همخوانی دارد اما در برخی موارد همچون تخت و ونتیلاتور کمبودهایی وجود دارد زیرا میزان مصرف ملزومات پزشکی بیماران و اقلام حفاظتی کادر بهداشت و درمان بالا رفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها