موج
کدخبر : ۳۹۳۲۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393283

هاشم علایی خبر داد:

مدیر کل استاندارد استان اردبیل از صدور پروانه استاندارد "دانش نماد" برای شرکت های دانش بنیان به منظور رشد صادرات و افزایش تقاضا در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، هاشم علایی ، مدیر کل استاندارد استان اردبیل در جلسه کمیته فنی این اداره کل به امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان ملی استاندارد ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای استانداردسازی محصولات دانش بنیان اشاره کرد و گفت: بر این اساس شرکت های دانش بنیان ، امکان دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد "دانش نماد " از ادارات کل استاندارد استان ها را دارند.

وی اعلام کرد: در صورتی که محصولات دانش بنیان دارای استاندارد معتبر اعم از ملی و بین المللی ،منطقه ای ،جامعه ای و کارخانه ای باشند ، پروانه کاربرد علامت استاندارد دانش نماد صادر می شود.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل افزود: در صورت عدم وجود استاندارد قابل پذیرش و با توجه به خود اظهاری تولید کننده در رابطه با ویژگی های کیفی محصول ، این اداره کل در راستای حمایت از تولید محصولات دانش بنیان، نسبت به صدور گواهینامه محصول دانش بنیان اقدام می نماید.

علایی در ادامه توضیح داد: صدور این پروانه یا گواهی نامه، گامی موثر در تجاری سازی و ورود محصولات دانش بنیان ، به بازارهای داخلی و خارجی خواهد بود.

وی افزود: شرکت هایی که دارای تاییدیه رسمی مبنی بر دانش بنیان بودن محصول از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستند، می توانند برای دریافت این گواهی نامه یا پروانه دانش نماد اقدام کنند.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل در آخر درباره آزمون محصولات دانش بنیان بیان کرد : در راستای حمایت ازتولید محصولات دانش بنیان در صورت عدم وجود آزمایشگاه تائید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران انجام آزمون در آزمایشگاه یک واحد تولیدی و یا مراکز تحقیقاتی – آموزشی با حضور کارشناس تخصصی این اداره کل یا نماینده پژوهشگاه استاندارد یا کارشناس رسمی استاندارد ، امکان پذیر می‌باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها