موج
کدخبر : ۳۹۲۸۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-392808

نویسنده کتاب فیلمنامه‌ای «چیران» مطرح کرد:

نویسنده کتاب فیلمنامه‌ای «چیران» گفت: در توزیع این کتاب مشکل داریم و کسی حمایت نکرد و از مسئولان انتظار می‌رود به کتابفروشی‌ها در این زمینه متذکر شوند که کتاب‌های ناشران هر شهر را برای توزیع و فروش مورد توجه و اولویت خود قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، مرتضی رمضان‌زاده با اشاره به اینکه هیچ حمایتی از نویسندگان کتاب نمی‌شود و مسئولان باید در زمینه توزیع کتاب کمک کند، اظهار داشت: نویسنده که نمی‌تواند کتاب را داخل گونی بگذارد و برود سرچهارراه بفروشد بلکه مسئولین باید حمایت مالی برای چاپ و توزیع کتاب داشته باشند.

وی ادامه داد: وقتی کتابی مجوز می‌گیرد باید از نویسنده اثر حمایت شود تا ضرر نکند اما الان اغلب نویسندگان که کتاب چاپ می‌کنند در بیشتر مواقع دچار ضرر و زیان می شوند.

مؤلف و هنرمند چالوسی با بیان اینکه یک فعال فرهنگی باید دارای امنیت فرهنگی باشد، افزود: یکی از چالشهای حوزه فرهنگ و هنر، نداشتن امنیت شغلی و ضعف منابع مالی است و باید مسیر را به گونه ای آماده کنیم تا فعالان در این عرصه بتوانند به بهترین شکل و با خیال آسوده در فکر پرداختن به آثار فاخر خود باشند.

وی گفت: اندیشیدن یکی از مهمترین کارها است که یک فعال فرهنگی انجام می دهد که متأسفانه با حمایت نشدن از او، این اندیشیدن در حال کمرنگ شدن می باشد.

رمضان زاده درباره کتاب خود «چیران» تصریح کرد: این کتاب فیلمنامه در قالب سریال نوشته شده است و اولین کتابی است که به صورت فیلمنامه در مازندران و مؤسسه کلام به چاپ رسیده است.

این هنرمند و نویسنده بیان داشت: کتاب در مورد نقش مهم و جایگاه مهم زن در جامعه و خانواده سخن می گوید که مادر یکی از ستونهای اصلی خانواده می باشد و نقش زن را در جامعه پررنگ جلوه داده است و از شهامت بالای مادر که فداکارانه به فرزند خود عشق می ورزد و با تمام سختی ها مثل یک کوه استوار است، سخن می گوید.

وی ابراز داشت: فضای مجازی چالشی برای کتاب خواندن شد و به فرهنگ کتابخوانی آسیب زده است زیرا افراد در فضای مجازی با خواندن چند جمله احساس می‌کنند که آنچه که باید مطالعه می‌کردند یک‌جا به دست آوردند در صورتی که این یک اشتباه است.

چیران

رمضان زاده تأکید کرد: باید فرهنگ‌سازی در زمینه کتابخوانی با جدیت دنبال شود و مسئولان هم پشتوانه این فرهنگ‌سازی باشند.

وی تصریح کرد: در توزیع کتاب «چیران» مشکل داریم و کسی حمایت نکرد و از مسئولان انتظار می‌رود به کتابفروشی‌ها در این زمینه متذکر شوند که کتاب‌های ناشران هر شهر را برای توزیع و فروش مورد توجه و اولویت خود قرار دهند.

یکی از ناشران موفق غرب مازندران نیز درباره کتاب «چیران» اظهار داشت: چیران یک فیلمنامه است که برای نخستین بار تبدیل به کتاب شد و پیام محتوایی این کتاب بسیار ارزشمند و آموزنده این است که در پی بروز مشکلات و گرفتاری که برای انسان پیش می‌آید بالاخره روزی به پایان می‌رسد و روزنه امید برای انسان پدیدار می‌شود.

دکتر ویسی تأکید کرد: انتظار داریم تهیه کنندگان تلویزیون و سینما این کتاب را تهیه کرده و بخوانند و نسبت به ساخت فیلم آن اقدام کنند.

وی بیان داشت: شخص «مرتضی رمضان‌زاده» نویسنده این کتاب از چهره‌های سینمایی و هنری مازندران است و آثار ارزشمند و فاخر او نیز گواه این مدعاست.

دکتر مسعود ویسی گفت: بسیار خوشحالم که مجوز این کتاب از طریق انتشاراتی بنده گرفته شد و هر چند کرونا سبب شد نتوانیم مراسم ویژه‌ای برای رونمایی از این کتاب فاخر داشته باشیم اما قطعاً به دنبال رونمایی آن در روزهایی که کرونا فروکش کند و شرایط اجازه دهد، هستیم.

وی در ادامه درباره وضعیت مطالعه کتاب در استان مازندران، تصریح کرد: سرانه مطالعه کتاب نه تنها در مازندان بلکه در کل کشور آمار سرانه مطالعه بسیار پایین است و قیمت بیش از حد کاغذ و افزایش بی‌رویه قیمت کتاب، تأثیر منفی بر کتابخوانی گذاشته است و نویسندگان هم با این شرایط برای خق آثار بعدی خود کمی دلسرد شدند.

ناشر کتاب «چیران» تأکید کرد: کتاب خواندن غذای روح و جان و مغز است و در همه احوالات انسان نیاز به مطالعه و اندیشیدن دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها