موج
کدخبر : ۳۹۲۴۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-392467

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از اجرای چهارمین دوره طرح ملی نذرآب با عنوان "نذرآب 4" و اعزام تیم پزشکی با همکاری پزشکان و خیران داوطلب استان یزد به شهرستان دلگان استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش خبرگزار موج یزد، محسن حرازی زاده یزدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد، اظهار داشت: در راستای طرح ملی نذر آب 4 تیم درمانی جمعیت هلال احمر استان یزد ( با پیوست ویروس کرونا ) متشکل از 30 نفر که شامل 5 نفر پزشک متخصص (داخلی، عفونی، اطفال، زنان و زایمان، ماما) و پزشک عمومی و نیروهای داوطلب هلال احمر استان و سه نفر از اعضا جوانان هلال احمر یزد بعنوان تیم سحر به استان سیستان و بلوچستان شهرستان دلگان اعزام می شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: طرح ملی نذر آب 4 با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی  اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا در سه محور حمایت‌های معیشتی، خدمات درمانی (با پیوست ویروس کرونا) و برخورد با تنش‌های آبی به شکل استقرار تانکر، تصفیه آب و لوله کشی برای دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم اجرایی می‌شود.

 وی با بیان اینکه پزشکان اعزامی به ارائه خدمات درمانی و ویزیت رایگان پزشکی می پردازند و بیماران نیز دارو رایگان دریافت خواهند نمود،  افزود: اجرای این طرح از 2  لغایت 5  شهریور 1400 در شهرستان دلگان خواهد بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد ادامه داد: طرح نذر آب 4 با مشارکت پزشکان داوطلب و خیرین و همچنین مشارکت خانه های هلال استان به منظور ارائه خدمات بشر دوستانه، با هدف حمایت از زندگی و سلامت جامعه، برای ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، حمایتی و آموزشی به منطقه محروم و کم برخوردار اعزام می شوند.

یزد

وی با بیان اینکه طرح نذر آب برای چهارمین بار و در نقاط کم‌آب کشور برگزار می‌شود، عنوان کرد: هدف از این طرح رسیدگی به وضعیت معیشتی و سلامتی مردم این مناطق بوده که در این راستا هماهنگی‌هایی با مسئولان استان سیستان و بلوچستان و شهرستان دلگان انجام گرفته است.

حرازی زاده بیان داشت : همچنین در این طرح 270 سبد معیشتی ، 12 تانکر آب  و 150 متر لوله و اتصالات ، 560 بسته بهداشتی ، 200 کیسه آرد و تعدادی بسته لوازم التحریر و نوشت افزار و .... در منطقه نیز توسط تیم جمعیت هلال احمر استان یزد توزیع خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها