موج
کدخبر : ۳۹۱۹۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391966

سرهنگ علی قهرمان طالع خبر داد:

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از شناسایی و دستگیری سارق کیف پول دیجیتال به ارزش 2میلیارد و 500 میلیون ریال در اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سرهنگ علی قهرمان طالع ، رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: طی مراجعه فردی به پلیس فتا و اعلام اینکه ارزهای دیجیتالی وی به ارزش تقریبی دو و نیم میلیارد ریال از کیف پول دیجیتال او به سرقت رفته است، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت .‍‍‍

وی ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی مشخص شد که وی قبل از ورود به این حوزه با فردی آشنا شده و در مورد نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال و ایجاد کیف پول از وی راهنمایی گرفته است که این اولین سرنخ برای افسران پلیس فتا بود.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل اظهار کرد: کاراگاهان سایبری با انجام اقدامات فنی و پلیسی کشف کردند که همان شخص اقدام به سرقت ارز از کیف پول دیجیتال شاکی کرده و در ادامه ضمن هماهنگی با مقامات قضایی مضنون پرونده را به همراه تجهیزات رایانه‌ای در یک عملیات پلیسی دستگیر و او را به پلیس فتا انتقال دادند. 

قهرمان‌طالع بیان کرد: هموطنان نباید در خصوص ایجاد کیف پول دیجیتال و خرید و فروش ارز به افراد غریبه اعتماد کرده و اطلاعات حساس خود از جمله رمزهای ورود و عبارات بازیابی را در اختیار آنها قرار دهند. 

وی گفت: کاربران فضای مجازی در صورت داشتن هرگونه ابهام، سوال و یا گزارش در خصوص کلاهبرداری ارز دیجیتال می‌توانند اخبار خود را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت مرکز فوریت‌های سایبری گزارش نمایند.  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها