موج
کدخبر : ۳۹۱۴۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391465

مسئول بسیج طلاب و روحانیون قم خبر داد؛

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان قم از فعالیت جهادی بیش از 300 طلبه و روحانی در بیمارستان های قم در راستای مقابله با کرونا و کمک به کادر درمان در مقطع فعلی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام اسماعیل امیرزاده در جمع خبرنگاران  با بیان این که از آغاز شیوع ویروس منحوس کرونا ، طلاب و روحانیون جهادی و بسیجی در خط مقدم مقابله با این بیماری بوده اند، اظهار داشت: هم اکنون که در میانه پیک پنجم کرونا قرار داریم، 308 تن از طلاب و روحانیون در قالب گروه های جهادی در چهار بیمارستان قم شامل بیمارستان کامکار، شهید بهشتی، فرقانی و امیرالمؤمنین(ع) مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: از این تعداد، 203 نفر برادر و 105 نفر نیز از خواهران هستند که اکثریت این افراد آموزش های لازم را به منظور خدمت رسانی در بیمارستان ها و کمک به کادر درمان دیده اند، ضمن آن که برای کلیه طلاب حاضر در این طرح علاوه بر حکم فعالیت جهادی، بیمه غرامت نیز صادر شده است.

وی همچنین گفت: حضور طلاب جهادی در هر بیمارستانی در دو شیفت صبح و بعداز ظهر می باشد ، ضمن آن که در مجموع در چهار بیمارستان یادشده ی شهر مقدس قم، روزانه حدود 120 نفر از طلاب خواهر و برادر فعالیت دارند.

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان قم ادامه داد: علاوه بر این ها، در حال پیگیری هستیم که به بیمارستان های علی بن ابیطالب(ع) و امام رضا(ع) نیز نیروی جهادی اعزام کنیم.

وی همچنین با اشاره به تأکید مسئولان ارشد کشور مبنی بر تسریع در روند واکسیناسیون در شرایط کنونی گفت: از دیگر فعالیت های ما ثبت نام طلاب جهادی اعم از خواهر و برادر جهت مشارکت در انجام واکسیناسیون عمومی است که در این زمینه نیز جمع قابل توجهی از جهادگران بسیجی اعلام آمادگی کرده و به زودی با سازماندهی آن ها، فعالیتشان در این راستا آغاز می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها