موج
کدخبر : ۳۹۱۳۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391393

محمد مقضی:

مسوول طرح واکسیناسیون بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی گفت: ضرورت تداوم این طرح در ماه‌های آتی و لزوم واکسیناسیون حداکثری شهروندان به ویژه در مناطق کم برخوردار مشهد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد مقضی مسوول طرح واکسیناسیون بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی اعلام کرد: ۹۶ تیم بسیج جامعه پزشکی به منظور واکسیناسیون ساکنان حاشیه شهر مشهد و مناطق کم برخوردار در این کلانشهر، فعال شدند.

محمد مقضی در ادامه افزود: به فعال سازی ۸ پایگاه سیار واکسیناسیون در مناطق حاشیه که فعالیت این پایگاه‌ها که عمدتا در مساجد مستقر هستند، تا ۲ ماه آینده ادامه خواهد داشت.

مسوول طرح واکسیناسیون بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی همچنین بیان کرد:  ۹۶ تیم متشکل از نیرو‌های متخصص در رشته‌های بهداشت، پرستاری و مامایی، عملیات واکسیناسیون را در ۴۸ تا ۵۰ مسجد در مناطق حاشیه‌ای مشهد اجرا می‌کنند، در طرح واکسیناسیون بسیج جامعه پزشکی، از همکاری و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سپاه امام رضا (ع) نیز برخوردار خواهیم بود.

وی اضافه کرد: تامین نیروی انسانی این طرح از بخش‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، نیاز به حضور پزشکان و پرستاران بیشتر در بخش تزریق واکسن را دارد و از کادر خدوم پزشکی و پرستاری دعوت می شود که در اجرای طرح واکسیناسیون همکاری داشته باشند.

مقضی در خاتمه تصریح کرد: همچنین با تاکید بر ضرورت تداوم این طرح در ماه‌های آتی و لزوم واکسیناسیون حداکثری شهروندان به ویژه در مناطق کم برخوردار مشهد، با توجه به سرعت بخشی برنامه واکسیناسیون، برنامه ریزی و اجرای چنین طرح‌هایی می‌تواند گام مهمی در جهت ایمن سازی هر چه بیشتر و سریعتر شهروندان در برابر بیماری کرونا در مشهد باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها