موج
کدخبر : ۳۹۱۰۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391035

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هشدار داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان طی پیامی هشدار داد: به منظور جلوگیری از گسترش بیشتر بیماری کرونا و حفظ جان مردم شهرها و روستاهای کمتر برخوردار تردد بین شهری در روزهای تاسوعا و عاشورا ممنوع شود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، طاهره چنگیز طی پیامی هشدار داد به منظور جلوگیری از گسترش بیشتر بیماری کرونا و حفظ جان مردم شهرها و روستاهای کمتر برخوردار از سفر هموطنان به دیگر شهرها جهت انجام مراسم‌های عاشورا و تاسوعا جلوگیری شود.

وی در پیامی به تشریح عواقب برگزاری تجمع در مراسم سوگواری و تردد بین شهرها بدین منظور پرداختند که متن پیام به شرح زیر است:

با سلام و احترام به همکاران گرامی:

نظر به اینکه به طور سنتی اغلب هموطنان برای مراسم تاسوعا و عاشورا به زادگاهشان مراجعه می‌کنند و معمولاً این امر توأم با سفر از شهرهای بزرگ به شهرهای کوچک‌تر و روستاهایی است که امکانات درمانی کمتری هم دارند و سوغات مسافران، در طی اپیدمی، ویروس‌های سرکش‌تر برای هم ولایتی هاست.

تمنا می‌کنم به طور جدی مسئله منع تردد بین شهری ا ز یک روز قبل از تاسوعا تا یک روز بعد از عاشورا در دستور قرار گیرد و از هم اکنون توضیح و توجیه کافی مردم برای ممانعت از این حجم جابجایی انجام شود.

سال گذشته بعد از مراسم تاسوعا و عاشورا مردم بیگناه شهرستان‌های کم جمعیت ما که به رسم ادب پذیرای خویشاوندان شهری در خانه‌های کوچک‌شان بودند گرفتار افزایش بیماری و عواقب آن شدند، باید مردم شهرهای بزرگ‌تر متوجه شوند که سفر به زادگاه و اتراق در خانه خویشاوندان در این شرایط واقعاً بی‌مبالاتی و ناجوانمردی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها