موج
کدخبر : ۳۹۰۲۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390282

امین حسین پور:

مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: امسال 30 کیلومتر از رودخانه های استان اردبیل لایروبی و بازگشایی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، امین حسین پور ، مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اردبیل با اشاره به ضرورت آمادگی و انجام اقدامات فنی و پیشگیرانه برای کاهش خطرات وقوع سیلاب های احتمالی گفت: با هدف کاهش خطرات وقوع سیلاب های احتمالی و بمنظور رفع نقاط حادثه خیز برابر برنامه ریزی بعمل آمده در سال 1400 عملیات لایروبی ، بازگشایی و آزادسازی به طول 30 کیلومتر از رودخانه های استان انجام خواهد گردید.

وی افزود: در 4 ماه اول سال جاری تاکنون بیش از ۱۰ کیلومتر از اهداف پیش بینی شده اجرایی گردیده و لایروبی شده است.

مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اردبیل با بیان اینکه در همین راستا با همکاری معاونت هماهنگی امور عمرانی و مدیریت بحران استانداری ضمن تشکیل جلسات شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، نسبت به بازدید از نقاط آسیب پذیر شهرستانها اقدام و طی جلسه در حضور فرمانداران شهرستانها موارد و راهکارهای لازم بررسی می شود.

حسین پور بیان کرد: با انجام کار کارشناسی نقاط آسیب پذیر در سطح شهرستان شناسایی و با تفکیک وظایف دستگاه های اجرایی و اقدامات موردنیاز کوتاه مدت و بلند مدت به مقامات مسئول استانی ارائه می گردد.

گفتنی است طول رودخانه های استان اردبیل 3400 کیلومتر است که همه ساله طبق برنامه ریزی بخش قابل توجهی از آن بنا به ضرورت لایروبی و بازگشایی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`