موج
کدخبر : ۳۹۰۱۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390129

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان خبر داد

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان اظهار داشت: در پی فعالیت یک موج ناپایدار محلی و نفوذ رطوبت از سمت جنوب شرق، بارش پراکنده باران و وزش باد به عنوان پدیده غالب جوی برای استان پیش بینی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمد حسن باقری شکیب  کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان روز یکشنبه افزود: اظهار داشت: در پی فعالیت یک موج ناپایدار محلی و نفوذ رطوبت از سمت جنوب شرق، بارش پراکنده باران و وزش باد به عنوان پدیده غالب جوی برای استان پیش بینی می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: در پی نفوذ رطوبت هوا از سمت جنوب شرق، رگبار پراکنده باران و همچنین وزش باد، بیشتر نقاط استان همدان را فرا می گیرد.

وی افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری، همراه با افزایش ابر و وزش باد، غبار محلی و بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

باقری شکیب عنوان کرد: به دلیل افزایش رطوبت هوا و تشکیل ابرهای محلی، احتمال بارش پراکنده باران در مناطق کوهستانی و شمالی استان همدان وجود دارد.

وی تصریح کرد: میزان بارش ها به صورت قطره ای و بسیار اندک است و طوری که بیشتر موجب خاک گرفتگی خودروها می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان افزود: در ساعت های بعد از ظهر به صورت موقت سرعت وزش باد در نقاط مختلف استان همدان افزایش می یابد.

وی عنوان کرد: از فردا با کاهش میزان رطوبت هوا، بارش های پراکنده نیز متوقف می شود.

باقری شکیب خاطرنشان کرد: اسدآباد و فامنین با ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر و بهار و همدان  با ۱۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

وی افزود: بیشینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت به ترتیب ۳۳ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها