موج
کدخبر : ۳۸۹۸۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-389874

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان البرز در خصوص مشکل کمبود مرغ در البرز گفت: بر این اساس در کرج اقدام به عرضه مرغ از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و غرفه‌های میادین میوه و تره بار شهرداری کرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری موج البرز، محسن بوستانی فر روز شنبه ۱۶ مرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به میزان مرغ مصرفی روزانه در البرز اظهار کرد: بر اساس سرانه جمعیتی استان و با محاسبه میزان مصرفی خانوار، البرزنشینان روزانه ۲۶۰ تن مرغ نیاز مصرف می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه از این مجموع حدود ۱۹۰ تن مصرف خانوار است، گفت: طی هفته گذشته روزانه حدود ۹۸ تن ورودی مرغ استان بوده که این به آن معناست که عرضه و تقاضا با هم همخوانی ندارد و میزان مرغ تامینی حدود ۵۰ درصد از نیاز واقعی استان را تامین می‌کند.

وی با اشاره به اینکه برای تامین بخشی از این کمبود مغازه داران از مبادی دیگری مرغ را تامین می‌کنند، توضیح داد: برخی از مغازه داران با مراجعه به میدان بهمن تهران بخشی از مرغ مورد نیاز مردم را تامین می‌کنند که این امر باعث دو نرخی شدن قیمت مرغ شده و شاهد آن هستیم که برخی واحدها مرغ را با نرخ آزاد و بیش از مصوبه رسمی به فروش می‌رسانند.

بوستانی فر با تاکید بر اینکه به دنبال اصلاح شبکه توزیع مرغ هستیم، اضافه کرد: بر این اساس در کرج اقدام به عرضه مرغ از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و غرفه‌های میادین میوه و تره بار شهرداری کرده‌ایم.

وی توضیح داد: در برخی مناطق مثل کمالشهر، ولدآباد، جاده چالوس و گرمدره هم که غرفه عرضه کم داشتیم، عرضه مستقیم در دستور کار قرار است.

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: قیمت مرغ مرغ

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها