موج
کدخبر : ۳۸۹۸۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-389868

حجت الاسلام بیدرام خبر داد:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اصفهان از اجرای طرح «بصیرت عاشورایی» ویژه دهه اول محرم به میزبانی ۳۰بقعه متبرکه در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین  روح الله بیدرام  با اشاره به در پیش بودن ایام محرم و اجرای طرح « بصیرت عاشورایی » در ۳۰بقعه متبرکه این شهرستان  اظهار کرد: در شهرستان اصفهان  بقاع متبرکه امامزادگان ابوالعباس(ع)، اسحاق(ع) خوراسگان ، حرم حضرت زینب، مقبره علامه مجلسی ، محسن (ع) ، مختار(ع)، شاهزاده حسن و... میزبان طرح بصیرت عاشورایی خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه هویت دینی و ملی ما با امامزادگان و بقاع متبرکه گره خورده است بیان داشت: بقاع متبرکه نقش مهمی در ترویج شعائر مذهبی، معارف عاشورایی و مکتب امام حسین(ع) دارند و هیئات مذهبی نیز در بقاع شاخص مستقر هستند و از فضای امامزادگان و فضاهای روباز برای برگزاری مراسمات عزاداری استفاده می‌کنند.

این مقام مسئول  برگزاری همایش‌های «لبیک یا حسین(ع)»، « شیرخوارگان حسینی » و «رهروان زینبی» و سوگواره «احلی من العسل» را از دیگر برنامه‌های این شهرستان  در دهه اول محرم برشمرد و اضافه کرد: همزمان با ایام محرم اجرای طرح «شمیم حسینی» را خواهیم داشت که طی آن بسته‌های معیشتی و حمایتی بین نیازمندان و ایتام توزیع خواهد شد.

حجت الاسلام بیدرام ادامه داد: نشست رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با مداحان، ذاکران و وعاظ، ۱۱ مردادماه به‌صورت ویدئوکنفرانس با حضور در دفتر مدیر کل استان برای مداحان و ذاکران، برگزار شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اصفهان در انتها  به بخش‌های مختلف طرح بصیرت عاشورایی اشاره کرد و افزود: این طرح در کنار عزاداری حسینی شامل سیاهپوش کردن معابر و بقاع متبرکه،تعویض پرچم گنبد بقاع متبرکه ، برگزاری محافل قرآنی، روضه‌های خانگی، تهیه و توزیع غذای گرم برای مراکز درمانی، ضبط و پخش برنامه مذهبی و فرهنگی در فضای مجازی  و ملزومات بهداشتی نیز می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها