موج
کدخبر : ۳۸۸۵۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-388507

محمدحسن درخشان:

مدیر شبکه سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت پاک و مراکز منتخب کرونا، تابع ساعت کاری وزارت بهداشت است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدحسن درخشان مدیر توسعه شبکه و ارتقا سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: مراکز خدمات جامع سلامت فعال در زمینه کرونا، تا زمان مراجعه بیماران مبتلا و یا مشکوک به کووید-19 مشغول خدمت رسانی خواهند بود و در مراکزی که آمار مراجعات بالا است خدمت رسانی تا ساعت 21 ادامه دارد.

محمدحسن درخشان در ادامه این خبر تصریح کرد: ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت پاک و مراکز منتخب کرونا، تابع ساعت کاری وزارت بهداشت است.

مدیر توسعه شبکه و ارتقا سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین افزود: واحدهای بهداشتی که در خدمت بیماران کرونایی هستند در روزهای تعطیل و غیرتعطیل مشغول خدمت رسانی به بیماران هستند و در برخی از مراکز که بار مراجعات مردمی بالا است خدمت رسانی به بیماران تا ساعت ۲۱ ادامه دارد.

وی بیان کرد: در مراکز مربوط به واکسیناسیون کرونا در خراسان رضوی نیز در دو شیفت صبح و عصر تا ساعت ۷ ونیم عصر به مراجعات مردمی پاسخ داده می‌شود.

درخشان ادامه داد: علاوه بر این متاسفانه با افزایش مجدد تعداد بیماران کرونایی در جامعه آمار مراجعین نسبت به دو هفته قبل افزایش بیش از ۲ برابری داشته است.

وی بیان کرد: از ۹۵ درصد مراجعین تست پی سی آر گرفته می شود که بالای ۴۵ درصد آنها مثبت بوده و این نشان دهنده چرخش سریع بیماری در سطح جامعه است.

مدیر توسعه شبکه و ارتقا سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: در آستانه ماه محرم اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند شرایط گسترش بیماری سخت‌تر می شود و عادی‌انگاری مردم باعث افزایش تعداد بیماران بستری و سرپایی می‌شود.

درخشان در خاتمه خاطر نشان کرد: همه مراکز بهداشتی فعال هستند و مراقبت‌های بهداشتی برای گروه‌های سنی مختلف ارائه می‌شود و پاندمی کرونا اختلالی در روند ارائه خدمت به سایرین ایجاد نکرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها