موج
کدخبر : ۳۸۸۴۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-388487

مدیر منطقه 6 عملیات انتقال گاز از رفع نشتی گاز خط لوله هفتم سراسری خبر داد و گفت: با تلاش شبانه روزی کارکنان این منطقه، تعمیرات اضطراری خط لوله مذکور بدون قطعی جریان گاز نیروگاه های برق استان سیستان و بلوچستان در کمترین زمان ممکن انجام شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علیرضا عربلو مدیر منطقه 6 عملیات انتقال گاز گفت: با توجه به حساسیت و موقعیت استراتژیک خط هفتم سراسری و تامین گاز نیروگاه های برق استان سیستان و بلوچستان، جنوب استان کرمان و صنایع شرق استان هرمزگان،بلافاصله بعد از دریافت گزارش نشتی گاز به روی خط لوله هفتم سراسری و تشکیل جلسه، عملیات تعمیرات اضطراری در دستور کار منطقه قرار گرفت.
وی به همکاری و تعامل سه مرکز بهره برداری خطوط لوله ایرانشهر، بندرعباس و سیرجان اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: از زمان اعلام گزارش نشتی تا پایان عملیات 37 ساعت طول کشید که این امر نشان دهنده تعهد و مسئولیت پذیری یکایک کارکنان این منطقه در انجام وظایف محوله است.
مدیر منطقه 6 عملیات انتقال گاز ابراز داشت: با انجام این عملیات که با وجود جریان گاز در خطوط لوله، گرمای حدود 50 درجه، شرجی بالای 70 درصد و شرایط خاص کرونایی انجام شد، توانستیم از قطعی برق منازل هموطنانمان در استان سیستان و بلوچستان و مراکز صنعتی در شرق هرمزگان جلوگیری کنیم.
عربلو ضمن اشاره به سرعت عمل بالای این عملیات و محدودیت زمانی در تامین مجدد گاز استان سیستان و بلوچستان گفت: نشتی گاز، مهار آن و ایمن سازی محیط و همچنین انتقال تجهیزات و گردآوری نفرات تعمیرات و متخصص از سه مرکز بهره برداری از استان های همجوار و تحت پوشش منطقه از نکات حائز اهمیت این عملیات بوده است.
وی در پایان، به مراحل اجرای این تعمیرات نیز پرداخت و اظهار داشت: تعویض دو عدد شیر و بخشی از لاین 20 اینچ بای پاس ورودی ایستگاه خط هفتم سراسری به همراه ایمن سازی شرایط و محیط، تخلیه گاز، انجام حفاری، برشکاری و جوشکاری و رادیو گرافی از جمله اقدامات در این عملیات بود که با 2 هزار و 250 نفر ساعت انجام شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها