موج
کدخبر : ۳۸۷۸۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387819

شهرام حبیب‌زاده:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۷۱ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهرام حبیب‌زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۷۱ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری و ۴ بیمار مبتلا نیز جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: خوشبختانه ۷۲ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۳۶۹ نفر رسید که از این تعداد ۶۱ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

حبیب‌زاده بیان کرد: براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان های اردبیل، مشگین‌شهر، خلخال و گرمی در وضعیت قرمز، شهرستان های پارس آباد و اصلاندوز در وضعیت نارنجی و شهرستانهای بیله سوار، نیر، نمین، سرعین، کوثر در وضعیت زرد قرار دارند.

وی با اشاره به روند واکسیناسیون کرونا تصریح کرد: تاکنون در استان اردبیل ۱۲۵ هزار و ۴۱۱ دوز واکسن تزریق شده که از این مقدار ۹۱ هزار و ۵۷۵ دوز مربوط به نوبت اول و ۳۳ هزار و ۸۳۶ دوز مربوط به نوبت دوم واکسیناسون است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با تاکید بر استفاده مردم از ماسک بیان داشت: وضعیت شهر اردبیل در مقایسه با سایر شهر‌های استان به مراتب حادتر است و در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت.

حبیب زاده گفت: با توجه به مشاهده واریانت دلتای هندی در استان و سرعت بسیار زیاد این ویروس در سرایت‌پذیری و درگیری سنین پایین، باید در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مخصوصا رعایت فاصله یک و نیم متری، زدن ماسک و پرهیز از دورهمی دقت شود تا بتوانیم این خیز را مهار کنیم و وارد وضعیت بحرانی‌تر نشویم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`