موج
کدخبر : ۳۸۷۶۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387622

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد؛

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد در نشست خبری، با اشاره به امتداد دهه ولایت تا 25 ذی الحجه، گفت: شب عید مباهله برنامه جشن در مساجد با رعایت پروتکل های بهداشتی را خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، حجت الاسلام علیرضا نجیمی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد در نشست خبری، با اشاره به امتداد دهه ولایت تا 25 ذی الحجه، گفت: شب عید مباهله برنامه جشن در مساجد با رعایت پروتکل های بهداشتی را خواهیم داشت و با کمک پژوهشگران محتواهایی را برای اساتید دانشگاه و روحانیان تهیه شده تا مفهوم واقعه مباهله به مردم منتقل شود.

وی درباره حضور و مشارکت بانوان، گفت: از عید غدیر تا مباهله در فضای باز جلسات اختصاصی بانوان را خواهیم داشت.

وی در ادامه افزود: به شهرداری ها اعلام شد فضاسازی بصری شهر را برای ایام شادی تا 25 ماه ذالحجه ادامه دهد.

دبیر بنیاد بین المللی غدیر استان یزد درباره اطعام غدیر، گفت: این اقدام، اقدام خوبی است که باید ترویج شود و اولویت آن هم می تواند کمک به نیازمندان باشد.

وی همچنین با اشاره به برنامه های عید غدیر تا مباهله افزود: از شام عید غدیر با عید مباهله هر شب در فضای باز و رعایت پروتکل های بهداشتی برنامه خواهیم داشت و امیدواریم سال آینده بتوانیم بر روی آن سرمایه گذاری کنیم.

با توجه به پیشینه یزد شاهد برنامه ریزی عزاداری ماه محرم از ابتدای ذی الحجه است که همین امر باعث شده که ناخودآگاه عید غدیر و مباهله تحت پوشش قرار گیرد و به نوعی نیز شاهد پیشواز زودهنگام ماه محرم بودیم که ما با ایجاد طرح غدیر تا مباهله و اجرای جشن های مختلف سعی کردیم بر تعداد روزهای شاد اهل بیت در استان افزایش دهیم و زمینه این ایجاد کنیم تا مردم فرصت پیداکنند در کنار حزن اهل بیت به شادی اهل بیت نیز بپردازند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی یزد گفت: ما در سراسر استان همچون سال گذشته برنامه عزاداری ماه محرم را داریم و اولویت در فضای باز و بدون پذیرایی است و سعی داریم با رعایت پروتکل های بهداشتی در جهت اقامه عزای اباعبدالله گام برداریم همچنین برنامه پخش زنده محرم را با همکاری دستگاه های مختلف برگزار خواهیم کرد و امیدواریم بر خلاف سال گذشته جبران آن را داشته باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها