موج
کدخبر : ۳۸۷۱۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387144

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر لزوم برخورد قاطع قوه قضائیه با موضوع ربا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار رئیس قوه قضائیه با اعضای این نهاد حوزوی اظهار داشت:  حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای شناخت خوبی از دستگاه قضا دارند و این نقطه قوتی برای ایشان محسوب می شود، و ما انتساب ایشان را به‌ این سمت تبریک عرض می کنیم.

وی با اشاره به‌ویژگی‌های رئیس دستگاه قضا از دیدگاه امام خمینی عنوان کرد: تاثیرگذاری حکم قاضی در جامعه و خانواده‌ها بسیار بالاست.

امام جمعه موقت قم گفت: قوه قضائیه باید مسائل مربوط به‌خود را در دست بگیرد اما کار شاخه شاخه نشود.

حسینی بوشهری تاکید کرد: همان‌گونه که به‌ مفاسد اقتصادی ورود خوبی شده است، ورود به‌ مساله فضای مجازی نیز باید توسط قوه قضائیه با جدیت انجام شود.

وی ادامه داد: در زمینه دسترسی به‌ کاغذ، قوه قضائیه باید پیگیری جدی کند، کاغذ در کشور وجود دارد، اما نویسندگان مشکل دسترسی به ‌آن را دارند و لازم است در زمینه کمک به‌ امر فرهنگ، این امر پیگیری شود.

وی بیان کرد: کار قوه قضائیه تنها مبارزه با جرم نیست، بلکه باید با هماهنگی با سایر قوا، نقش پیشگیرانه نیز داشته باشد.

حسینی بوشهری تصریح کرد: مبارزه با فساد ۵۰ مرتبه در قرآن مورد تاکید قرار گرفته که این ۵۰ مرتبه در ۴۷ آیه وجود دارد و روش‌های مبارزه با فساد نیز بیان شده است.

وی اضافه کرد: برای ریاست دادگستری لازم است از روحانیان با تجربه استفاده شود و قضات تحت نظر آنها کار خود را انجام دهند.

وی بیان کرد: لازم است کار مشترکی بین حوزه و دستگاه قضا صورت گیرد تا پیوندی بین حوزه و دستگاه قضا در زمینه مسائل مستحدثه صورت گیرد.

حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: مشکل معیشت قضات نیز جدی بوده و بعضا برخی از قضات از کار خود کناره گیری می کنند یا به‌سمت وکالت سوق پیدا می کنند، این مساله خوبی برای قوه قضائیه نیست.

وی یادآور شد: از نظر امیرالمومنین(ع) قضات باید از نظر مالی به‌جایی برسند که به‌مال دیگران طمع نداشته باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در دستگاه قضا تنبیه مجرم و احقاق حقوق مردم لازم است، اما تربیت مجرمان و بازگرداندن آن‌ها به‌جامعه هم ضرورت دارد.

وی یادآور شد: در زمینه شعار سال حجت الاسلام و المسلمین رئیسی کار خوبی را انجام داد که لازم است این کار در دوره ریاست جدید قوه قضائیه نیز پیگیری شود.

امام جمعه قم اضافه کرد: شناسایی نیروهای انقلابی و جهادی، همکاری با سایر نهادها انتظامی و امنیتی، همکاری با ستاد امر به‌معروف و نهی از منکر و شناسایی راهکارهای اجرایی آن، آموزش، سلامت جامعه، حمایت از حقوق اشخاص، ایجاد امنیت اقتصادی و برخی از موارد دیگر از ضرورت های قوه قضائیه است.

حسینی بوشهری گفت: دستگاه قضای کشور ما باید به‌گونه‌ای برای حقوق ایرانیان خارج از کشور اهمیت بدهد که دولت‌های دیگر کشورها با رفتار مناسب با آن‌ها برخورد کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها