موج
کدخبر : ۳۸۷۱۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387121

داوود نورمحمدی:

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست خواف گفت: نذرطبیعت اقدامی است خداپسندانه که طی آن افراد علاقمند به طبیعت ایران برای ساخت آبشخور ،تأمین علوفه برای حیات‌وحش در مناطق درگیر خشکسالی کمک می نمایند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، داوود نورمحمدی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست خواف بیان کرد: با همکاری مجتمع سنگ آهن سنگان و دوستداران طبیعت و حیات وحش در چندین مرحله یونجه برای تغذیه گونه های علفخوار منطقه حفاظت شده سیرخون توزیع  شد.

داوود نورمحمدی در ادامه این خبر با قدردانی از این اقدام تحسین برانگیز نذر طبیعت و حیات وحش تصریح کرد: کاهش میزان بارندگی در سال جاری باعث شد تا مراتع منطقه از نظر پوشش گیاهی نسبت به سالهای گذشته با فقر جدی مواجه شود.

وی ادامه داد: از آنجا که منطقه حفاظت شده سیرخون و مرزی این شهرستان از مهمترین زیستگاه و محل چرای گونه ارزشمند آهو در شهرستان خواف می باشد اینگونه اقدامات می تواند کمک مؤثری در جلوگیری از کاهش جمعیت آنها در شرایط خشکسالی کنونی و کمبود علوفه باشد .

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست خواف در خاتمه خاطر نشان کرد: نذرطبیعت اقدامی است خداپسندانه  که طی آن افراد علاقمند به طبیعت ایران برای ساخت آبشخور ،تأمین علوفه برای حیات‌وحش در مناطق درگیر خشکسالی کمک می نمایند تا از هرگونه اتفاق ناگور برای گونه های با ارزش این مرز وبوم از قبیل قوچ ومیش ، آهو و کل وبز جلوگیری شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها