موج
کدخبر : ۳۸۶۹۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386944

هاشم علایی خبر داد:

مدیرکل استاندارد استان اردبیل از بازرسی و آزمون دوره‌ای ۱۰۷ باسکول وسایل نقلیه چرخ دار جاده‌ای استان در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، هاشم علایی ، مدیرکل استاندارد استان اردبیل در تشریح عملکرد سه ماهه اول امسال این اداره کل با اشاره به اینکه طبق ضوابط قانونی همه وسایل سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی در مرحله تولید و کارکرد در مراکز توزین تحت نظارت کامل سازمان ملی استاندارد ایران قرار دارند، گفت: کلیه وسایل توزین باید در فواصل زمانی معین به صورت دوره‌ای توسط شرکت‌های تائید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد بازرسی و آزمون قرار گیرند.

وی افزود: در راستای اجرای تکالیف ذاتی و قانونی این اداره کل، توسط آزمایشگاه همکار تأیید صلاحیت شده مجری آزمون دوره‌ای، تعداد ۱۰۷ باسکول وسایل نقلیه چرخدار جاده‌ای بر اساس استاندارد ملی ۱۰۲۷۴ در طول این مدت مورد آزمون قرار گرفته است که از این تعداد، ۱۰۴ باسکول قبول و ۳ باسکول نیز مردود اعلام شده است.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل یادآور شد: در حوزه آزمون باسکول‌های چرخ دار جاده‌ای شاهد تحقق ۴۰ درصدی برنامه عملیاتی پیش بینی شده، بوده ایم.

علایی افزود: تمام باسکول‌ها باید دارای گواهی آزمون صحت عملکرد و تاییدیه استاندارد باشند.

وی با اشاره به نصب ۳۶۰ باسکول در سطح استان و فعالیت مستمر ۳۳۰ باسکول، بیان کرد: ۸۰ درصد باسکول‌های نصب شده در بخش خصوصی و ۲۰ درصد در بخش دولتی فعالیت دارند.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل همچنین افزود: با توجه به نزدیک شدن فصل برداشت و خرید گندم از کشاورزان، در راستای اجرای قانون و ضوابط اجرایی سازمان ملی استاندارد در زمینه اندازه شناسی، باسکول‌های وسایل چرخدار جاده‌ای ثابت همکف، موجود در مراکز خرید گندم شامل سیلو‌های گندم، کارخانجات آرد سازی و تعاونی‌های روستایی در شهرستان‌های این استان از نظر صحت عملکرد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

علایی تاکید کرد: آزمون صحت عملکرد باسکول‌های استان منحصر به ایام برداشت گندم نبوده و این طرح به طور ادواری در طول سال در تمام شهرستان‌های استان انجام می‌پذیرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها