موج
کدخبر : ۳۸۶۶۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386665

اکبر بهنام جو خبر داد:

استاندار اردبیل گفت: با توجه به قول مساعد معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های زیرساختی استان تخصیص می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل بعد از دیدار با دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در رابطه با تامین اعتبار جهت پرداخت بدهی پیمانکاران، مشاوران و جابجایی روستا‌ها در محدوده سد مخزنی عمارت مبلغ ۹۰۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شد و به زودی در اختیار دستگاه‌های متبوعه قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه دکتر نوبخت اعتبار لازم برای تکمیل پروژه‌های بزرگ استان را تامین کرده است افزود: جهت اجرای شبکه‌های آبیاری فرعی و سامانه نوین آبیاری پایاب سد خدا آفرین که به عنوان یکی از بزرگترین طرح‌های محرومیت زدایی روستایی در مناطق کم برخوردار بعد از انقلاب و یکی از کار‌های ماندگار دولت تدبیر در استان اردبیل است که از سال ۹۴ شروع شده و ۱۱هزار هکتار از ۴۵هزار هکتار اراضی این مایاب تعیین تکلیف شده است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: بخش‌ها و نواحی بعدی پروژه مذکور به ارزش روز بیش از ۱۰هزار میلیارد تومان از پیشرفت فیزیکی ۹۴ درصدی برخوردار است و به ۱۴۰۰میلیارد تومان اعتبار مالی دیگر نیاز دارد.

بهنام جو ادامه داد: از این مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان از محل بهره گیری از قانون بودجه ۱۴۰۰، فروش اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، اراضی عودت داده شده شهرک گلخانه‌ای به شرکت شهرک‌های کشاورزی و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز از محل فروش اراضی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در حال پیگیری و تامین اعتبار هستیم.

وی با بیان اینکه پیرو دستور ویژه رئیس جمهوری و مساعدت رییس سازمان برنامه و بودجه بقیه مبلغ مورد نیاز از طرف دولت تامین شده است افزود: مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان طبق برنامه ریزی‌های انجام شده و دستور ویژه معاون رییس جمهوری در آینده نزدیک تامین و برای جهش و پیشرفت پروژه تزریق می‌شود.

استاندار اردبیل همچنین در رابطه با تامین اعتبار زیرساخت‌های اساسی که به جهت افزایش قیمت مصالح با کسری اعتبار مواجه شده اند گفت: برای روسازی پروژه‌های عمرانی به ویژه بهره برداری از راه آهن اردبیل ۲۰۰میلیارد تومان ابلاغ شده و به ۳۰۰میلیارد تومان دیگر نیاز بوده که با موافقت رییس سازمان برنامه و بودجه این مبلغ نیز بع زودی تامین می‌شود.

بهنام جو با تاکید بر اینکه برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام باید همه تلاش کنیم افزود:با توجه به شرایط حاکم اقتصادی کشور دولت در راستای تزریق اعتبار به پروژه‌های استان از هیچ تلاشی دریغ نکرده و باید از معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تقدیر و تشکر ویژه داشته باشیم.

وی در رابطه با تکمیل موزه دفاع مقدس و تامین اعتبار این موزه بیان کرد: طبق پیگیری‌های صورت گرفته و سفر آقای نوبخت به استان در سال گذشته ۲۲میلیارد تومان برای تکمیل ساختمان موزه دفاع مقدس در نظر گرفته شده بود که از این میزان۱۱میلیارد تومان ابلاغ شده و جهت اتمام آن ۱۸ میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است و مساعدت رییس سازمان برای تزریق این مبلغ صادر شد و امیدواریم با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی که دارد تا پایان سال این موزه نیز برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به بهره برداری کامل برسد.

نماینده عالی دولت در استان اردبیل همچنین اظهار کرد: در کنار دیدار با رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با معاون اقتصادی این سازمان نیز دیدار کردیم و لیست طرح‌ها واحد‌های اقتصادی استان جهت اعطای یارانه جهش تولید به واحد‌های مورد نظر تقدیم و دستور مقتضی نیز در این رابطه صادر شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها