موج
کدخبر : ۳۸۶۴۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386493

فرهاد سبحانی خبر داد:

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: در اجرای طرح سنددار کردن واحدهای مسکونی تاکنون در 326 روستا سند مالکیت صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، فرهاد سبحانی ، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: در اجرای طرح سنددار کردن واحدهای مسکونی تاکنون برای ۹۶ هزار واحد مسکونی در ۳۲۶ روستای بزرگ این استان سند مالکیت صادر شده است.

وی افزود: همچنین برای 8 هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک استان اردبیل سند مالکیت صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل با اشاره به کند شدن فرایند صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی و استقبال ضعیف مردم برای این امر در روستاهای کم‌جمعیت گفت: امسال برای ۲ هزار واحد مسکونی روستایی دیگر نیز سند مالکیت صادر می‌شود.

سبحانی با اشاره به پیش‌بینی افزایش اعتبارات ملی و استانی و تهیه و تامین قیر برای آسفالت معابر روستایی افزود: بزودی شاهد تکمیل و اجرای طرح‌های هادی روستایی اعم از زیرسازی و آسفالت معابر روستاها ، جدول‌گذاری و اجرای طرح‌های هدایت آب‌های سطحی در تابستان امسال خواهیم بود.

وی خواستار همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی ذیربط و دهیاران روستاهای استان در اجرای طرح‌های هادی روستایی شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل با اشاره به اجرای طرح هادی در ۴۷۰ روستای استان اردبیل اظهارکرد : در سال گذشته در ۷۰ روستای استان طرح هادی روستایی با صرف اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا شد.

سبحانی از تهیه طرح هادی برای تمام یک هزار و ۱۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان اردبیل خبرداد و اضافه کرد: تاکنون طرح هادی ۲۱۲ روستای استان اردبیل بازنگری شده و  طرح هادی ۶۲ روستا نیز در دست بازنگری است.

وی به مقاوم‌سازی ۶۰ هزار واحد مسکونی معادل ۶۱ درصد واحدهای مسکونی شناسایی شده در روستاهای این استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته برای مقاوم‌سازی چهار هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی اقدام شده و متقاضیان به بانک معرفی شدند که از این تعداد سه هزار و ۵۰۰ واحد منجر به عقد قرارداد و آغاز عملیات احداث شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل در ادامه ساخت مسکن برای محرومان را از جمله تکالیف این نهاد انقلابی دانست و افزود: سال گذشته عملیات ساخت مسکن برای سه هزار نفر از محرومان استان با پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض آغاز شد و پیش بینی می شود که همه این واحدها تابستان امسال تکمیل شده و به بهره‌برداری برسد.

سبحانی از شناسایی چهار منطقه برای اجرای طرح توسعه پایدار منظومه روستایی در این استان خبرداد و گفت: این مناطق شامل شاهرود در شهرستان خلخال، هیر از توابع شهرستان اردبیل، اسلام‌آباد واقع در شهرستان پارس‌آباد و قصابه از توابع شهرستان مشگین‌شهر است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر روند اجرای این طرح در منطقه شاهرود خلخال به عنوان منطقه پایلوت کشوری در حال اجرا بوده و استان اردبیل هم یکی از هفت استان پایلوت کشوری در این خصوص تعیین شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل در ادامه طرح احیای بافت‌های با ارزش روستایی را نیز از تکالیف اجرایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: این طرح تاکنون روستاهای عنبران علیای شهرستان نمین، گیلوان و کزج شهرستان خلخال و اوماسلان شهرستان گرمی اجرا شده است.

سبحانی احیا و بهسازی محیط روستاهای هدف گردشگری را نیز از جمله وظایف تعیین شده برای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ذکر و بیان کرد: عملیات اجرایی در روستاهای انار، وکیل‌آباد، موئیل و اندبیل انجام شده و در روستاهای خمس، اسبو و شال خلخال ، گنجوبه، بیله‌درق و آلوارس در سایر مناطق این استان نیز ادامه می‌یابد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها