موج
کدخبر : ۳۸۶۰۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386026

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد از برگزاری نخستین شعرواره ملی بشردوستی و اهداف و محورهای این شعراره را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ سید جواد میرحسینی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت: نخستین شعرواره ملی بشردوستی در دو بخش موضوعی(بشردوستی) و (آزاد) برگزار می شود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد اهداف برگزاری این شعرواره ملی را ترویج فرهنگ‌دوستی و نوع‌دوستی بین جوانان، کارکنان و خانواده آنها، نوع‌دوستی و آحاد جامعه، ماندگاری اهداف و رسالت جمعیت هلال احمر در آسمان ادبیات ایران، خلق و تجمع بانک اشعار بشردوستانه برای آیندگان، ترویج فرهنگ ازخودگذشتگی با تأثیر از فداکاری‌های مدافعان سلامت و مدافعان حرم، ترویج آموزهای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و در نتیجه بالابردن فرهنگ تاب‌آوری پیش‌بینی شده عنوان کرد.

وی، موضوعات شعرواره با دو محور «بشردوستی» و «آزاد» برنامه‌ریزی شده و با محورهای فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ بشردوستی، جلوه‌های بشردوستی در قرآن و سیره اهل بیت‌(ع)، جلوه‌های ایثار، فداکاری، مهربانی و بشردوستی در جامعه، آگاهی‌بخشی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی، تاب‌آوری، خدمات مدافعان سلامت، کادر درمان و کادر امدادی، دیدگاه شاعر نسبت به موضوعات نوع‌دوستی، آسیب اجتماعی و همدلی توصیف کرد و ادامه داد: این شعرواره در دو بخش آزاد و بشردوستانه با هدف مشارکت بیشتر و نشر بیش از پیش شعرواره اجرا می‌شود.

گفتنی است: شرکت در این جشنواره برای عموم آزاد است و شرکت کننده مجاز است همزمان در هر دو بخش و در هر بخش سه اثر را از طریق سایت سازمان جوانان هلال احمر به نشانی http://javanan.rcs.ir/shbashardosti و یا از طریق فضا مجازی همراه با مشخصات صاحب اثر به شماره 09981420868 تا پایان تیرماه1400 ارسال نمایند.

یزد

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها