موج
کدخبر : ۳۸۵۸۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385897

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی:

امام جمعه مشهد بیان کرد: زندگی خانوادگی یک آرامشگاه با مدیریت زن خانواده و یک جریان پیشرفت برای تمام افراد خانواده است و بی‌توجهی به وظایف در زندگی منافی با تقوا است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد خطبه‌های نماز جمعه مشهد و در جوار بارگاه منور رضوی بیان داشت: کلام ما در خطبه نخست در مورد تقوای عملیاتی در ارتباطات خانوادگی است و تقوا در مرحله عمل، عمل کردن به وظایف و تکالیفی است که انسان‌ها در کانون خانواده و زندگی خانوادگی دارند.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی  همچنین در ادامه گفت: تقوا در مفهوم خود به معنای انجام تکالیف و وظایفی است که به هر فرد محول شده و این امر در کانون خانوادگی به منزله عمل به تعهدات درون خانه است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: غفلت افراد در این حوزه سبب مشکلاتی در وضعیت خانواده و آرامش زندگانی خانوادگی می‌شود و زندگی خانوادگی یک آرامشگاه با مدیریت زن خانواده و یک جریان پیشرفت برای تمام افراد خانواده است و بی‌توجهی به وظایف در زندگی منافی با تقوا است.

وی افزود: خانواده همچون پرورشگاهی برای رشد و تعالی انسان‌هاست و در این کانون انسان‌ساز، بی اعتنایی به مسئولیت‌ها عین بی تقوایی است و عمده مشکلات جوانان اعم از انحرافات فکری و مشکلات مادی به خاطر عمل نکردن هرکدام از اعضای خانواده به وظایف ذاتی‌شان در درون خانواده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها