موج
کدخبر : ۳۸۵۸۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385802

سرپرست شهرداری منطقه بافت کهن و تاریخی:

سرپرست شهرداری منطقه بافت کهن و تاریخی ساری از بازسازی و بازآفرینی محله های کهن ساری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سید علی نورانی با اشاره به اهمیت ایجاد شهرداری این منطقه اظهار داشت: هدف از ایجاد شهرداری منطقه بافت کهن و تاریخی، حفظ و نگهداری بناهای تاریخی، مرمت، بازسازی و بازآفرینی محله های تاریخی است.

وی ادامه داد: تجمیع املاک مخروبه کوچک، جهت احداث بناهای جدید برای توسعه شهر ساری و رفاه شهروندان نیز در دستور کار شهرداری این منطقه قرار دارد.

سرپرست شهرداری منطقه بافت کهن و تاریخی افزود: محدوده شهرداری منطقه بافت تاریخی و کهن ساری 134 هکتار از مناطق یک و دو شهری را شامل می شود و با پیگیری های جواد طالبی شهردار ساری اقدامات اداری مربوط به راه اندازی این منطقه انجام شد.

وی بیان داشت: راه اندازی شهرداری بافت کهن و تاریخی در طرح جامع شهر ساری پیش بینی و در سال 1395 به شهرداری ساری ابلاغ شد و جزء امور معطل مانده ای بود که جواد طالبی با جدیت اجرایی شدن آن را عملیاتی کرد.

نورانی تصریح کرد: در این شهرداری مانند سایر مناطق کلیه فعالیت ها اعم از عمرانی، خدمات شهری و شهرسازی به شهروندان ارائه می شود.

وی از راه اندازی اداره مرمت و بازآفرینی در شهرداری این منطقه خبر داد و اظهار داشت: این اداره برنامه ریزی برای بازسازی ساختمان های کهن و بافت تاریخی را با استفاده از جذب اعتبارات دولتی و به کارگیری کارشناسان مجرب بخش خصوصی در دستور کار دارد.

سرپرست شهرداری منطقه بافت کهن و تاریخی ساری با اشاره به اینکه این منطقه برای برگزاری هرچه بهتر رویداد 2022 در حال برنامه ریزی است، بیان داشت: با راه اندازی این شهرداری، بخشی از زیرساخت گردشگری ساری فراهم می شود زنده نگه داشتن خاطرات مردم شهر در این منطقه اولویت فعالیت های ما خواهد بود.

وی عنوان داشت: بازپیرایی میدان ساعت و زیبایی بصری این میدان تاریخی که یادآور خاطرات نسل ها از گذشته تا امروز است از اولین اقدامات شهرداری منطقه کهن و تاریخی ساری بوده که آغاز شده است.

نورانی گفت: همسان سازی تابلوهای مغازه ها در خیابان جمهوری اسلامی با همکاری اصناف، کسبه و شهروندان نیز آغاز شده که قطعاً گام مؤثری در زیبایی بصری هسته مرکزی بافت کهن شهر ساری خواهد داشت.

وی افزود: ایجاد درآمدهای پایدار برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان در مناطق بافت کهن و تاریخی نیز از دیگر اهداف ما است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها