موج
کدخبر : ۳۸۵۷۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385723

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم از قطعی برق موجب افزایش 600 درصدی مأموریت‌های آتش‌نشانی برای نجات شهروندان از آسانسورها خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، عباس جعفری، با اشاره به افزایش تعداد مأموریت‌های سازمان آتش‌نشانی با قطع مکرر برق در روزهای گذشته اظهار داشت: در روز چهاردهم تیرماه ۱۴۰۰ تعداد عملیات‌ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم ۷۰ عملیات در بخش‌های اطفاء حریق، نجات و ایمن‌سازی بوده که ۳۴ مورد از آن مربوط قطع جریان برق در سطح شهر که حوادث آسانسور و محبوس شدن مغنی در چاه بوده است.

وی ابراز کرد: در روز پانزدهم تیرماه نیز از ۶۲ مورد عملیات آتش‌نشانی شهرداری قم ۳۸ مورد آن به علت قطعی برق شامل گرفتار شدن شهروندان در آسانسور و محبوسی چاه بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با بیان اینکه حوادث دو روز گذشته در پی قطعی برق خوشبختانه خسارت جانی نداشته است گفت: قطعی مداوم برق تعداد مأموریت‌های آتش‌نشانی برای نجات شهروندان محبوس شده در آسانسور را از پنج مأموریت در روزهای عادی به بیش از ۳۰ مأموریت افزایش داده است.

جعفری در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه آماری از حوادث مربوط به آسانسور از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون پرداخت و گفت: از اول فرودین تا پایان اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ در روزهای عادی که نوسان و قطعی برق نداشتیم، عوامل آتش‌نشان در مجموع ۴۸ مورد عملیات مربوط به حادثه آسانسور و سه حادثه محبوسی انجام داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: اما در ۴۵ روز گذشته از ابتدای خردادماه تا پانزدهم تیرماه، که قطع جریان برق را در سطح شهر قم داشتیم ۲۹۵ مورد اعزام عملیات مخصوص آسانسور و ۲۲ مورد عملیات نیز مربوط به محبوسی در چاه بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم تصریح کرد: اگر قطعی برق نباشد بار عملیاتی سازمان آتش‌نشانی و خروج خودروها و هزینه‌ها نیز کاهش‌یافته و خودروها و نیروهای عملیاتی دچار فرسایش نمی‌شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها