موج
کدخبر : ۳۸۵۵۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385580

درآخرین گزارش منتشر شده توسط پایگاه بین المللی web of science journal list (wos) ، ضریب تأثیر مجله بین المللی مکانیک سیالات کاربردی (JAFM) دانشگاه صنعتی اصفهان با بیش از دو برابر افزایش به 1.405 در سال 2020 رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، در آخرین گزارش منتشر شده توسط پایگاه بین المللی web of science journal list (wos) ، ضریب تأثیر مجله بین المللی مکانیک سیالات کاربردی (JAFM) دانشگاه صنعتی اصفهان، از 0.689 در سال 2019 با بیش از دو برابر افزایش به 1.405 در سال 2020 رسیده است.

سردبیر مجله بین المللی مکانیک سیالات کاربردی دانشگاه صنعتی اصفهان (JAFM) با اعلام این خبرگفت: درآخرین گزارش پایگاه علمی اسکوپوس(Scopus) ، به جز افزایش دوبرابری ضریب تأثیر این مجله، چارک کیفی این نشریه نیز در دو زیرگروه از حوزه مهندسی شامل: مهندسی مکانیک و مکانیک مواد و نیز در زیر گروه فیزیک ماده چگال در حوزه فیزیک و ستاره شناسی به Q2 ارتقا پیدا کرده است.

احمدرضا پیشه ور درخصوص میزان مقالات منتشره در این مجله افزود: سالانه حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ مقاله برای انتشار به این نشریه ارسال می شود که از این تعداد ۱۵۰ مقاله دریافتی از سراسر دنیا از جمله قاره های آمریکا، اروپا، افریقا و آسیا و صرفاً بر مبنای استانداردهای علمی در این مجله معتبر بین المللی منتشر می شود.

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان این که ۲۳ نفر از دانشمندان سرشناس دنیا عضو هیئت تحریریه این نشریه معتبر بین المللی هستند، تصریح کرد: بیش از یک هزار و 500 دانشمند از سراسر دنیا نیز در بررسی و داوری مقالات این نشریه همکاری می نمایند.

وی در پایان افزود: کلیه فرآیندهای دریافت مقاله، داوری و اعلام نتایج این مجله به صورت اینترنتی بوده و در نهایت مجله در دو قالب اینترنتی و چاپ فیزیکی منتشر می شود.

گفتنی است؛ نشریه بین المللی مکانیک سیالات کاربردی (JAFM) ازسال ۱۳۸۴ با تأکید بر‌تحقیقات کاربردی در زمینه های مختلف علمی و فناوری در حوزه مهندسی مکانیک سیالات فعالیت خود را آغاز نمود و در سال ۱۳۹۱ در لیست مجلات نمایه ISI قرار گرفت.

این مجله بین المللی با عنوان Journal of Applied Fluid Mechanics(JAFM) در حوزه مکانیک سیالات کاربردی، به صاحب امتیازی انجمن فیزیک ایران و با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان به سردبیری دکتر احمدرضا پیشه ور و مدیر مسئولی ابراهیم شیرانی از اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان و به زبان انگلیسی به جامعه علمی جهان عرضه می گردد.

همچنین این نشریه معتبر بین المللی دانشگاه صنعتی اصفهان در سال ۱۳۹۹ نیز موفق به کسب عنوان مجله برتر ISI از سوی وزرات علوم ، تحقیقات و فناوری گردید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها