موج
کدخبر : ۳۸۵۲۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385289

فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه:

سردار جاویدان با بیان اینکه مبارزه با سرقت نیازمند مشارکت همه دستگاه های اجرایی است و پلیس به تنهایی نمی تواند در این عرصه ورود پیدا کند، خواستار مشارکت جدی تر دیگر نهادها و ادارات در بحث مقابله با این پدیده و همکاری گسترده تر با ماموران انتظامی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، اظهار داشت: سرقت های مهم شامل طلافروشی، بانک، مغازه، منزل، اتومبیل، موتورسیکلت، قاپ زنی، اماکن، احشام و محموله می شود.

وی افزود: خوشبختانه در مجموع این جرائم طی سه ماه سپری شده از سال جاری و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته پنج درصد کاهش داشته ایم.

سردار جاویدان خاطرنشان کرد: در این مدت خوشبختانه سرقت طلافروشی و بانک در استان نداشته ایم اما با تلاش همکاران ۸۷ مورد کشف سرقت مغازه و ۳۹۷ مورد کشف سرقت منزل صورت گرفته است.

رئیس پلیس استان کرمانشاه با بیان اینکه امسال ۹۹ درصد سرقت خودروها و ۶۲ درصد سرقت موتورسیکلت ها نیز کشف شده است، گفت: تعداد خودروهای مسروقه کشف شده ۵۶۴ دستگاه و تعداد موتورسیکلت ها نیز ۸۱ دستگاه بوده است.

وی همچنین از کشف ۸۴ درصد از قاپ زنی های رخ داده در استان به تعداد ۱۶۳ مورد در سه ماه سپری شده از سال خبر داد و گفت: ۶۸ درصد سرقت از اماکن که شامل ۸۶۷ مورد است، با تلاش ماموران کشف شده است.

سردار جاویدان در خصوص سرقت احشام نیز گفت: امسال ۷۰ مورد سرقت در این حوزه رخ داده اما با تلاش همکاران علاوه بر کشف همگی انها ۲۴ مورد دیگر مربوط به سال گذشته نیز کشف شد تا شاهد کشفیات ۱۳۴ درصدی در این خصوص باشیم.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه به برخی چالش ها و مشکلات موجود در زمینه مقابله و مبارزه با سرقت نیز اشاره کرد و گفت: وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه، ضعف در حفاظت فیزیکی اماکن و و تاسیسات دولتی و خصوصی، عدم وجود پارکینگ در اطراف بیمارستان‌ها و هسته مرکزی شهر از جمله این چالش هاست.

وی خاطرنشان کرد: پایین بودن ظرفیت اردوگاه های ماده ۱۵ و ۱۶ در رابطه با معتادان متجاهر و سارق، نامناسب بودن حصارکشی و نصب تجهیزات در محدوده اماکن دولتی و خصوصی و عدم روشنایی مناسب معابر و اماکن در شهرک های حاشیه ای شهر از دیگر مشکلات است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها