موج
کدخبر : ۳۸۵۲۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385235

هاشم امینی:

مدیر عامل آبفای اصفهان گفت: تجهیز و ارتقاء تصفیه خانه فاضلاب جنوب اصفهان موجب ارتقاء کیفیت پساب تصفیه شده مطابق با استانداردهای زیست محیطی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، هاشم امینی در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب جنوب اصفهان با اشاره به ارتقای تجهیزات این تصفیه خانه گفت: با تبدیل هوادهی سطحی به عمقی، تخلیه و بازسازی مخازن هضم لجن، استحصال گاز متان و سوزاندن آن توسط مشعل و تعمیر سانتریفیوژهای لجن، فرایند تصفیه فاضلاب مطابق با  استانداردهای زیست محیطی انجام می شود.

وی ارتقاء تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب را بسیار موثر در افزایش کیفیت پساپ خروجی برشمرد و اعلام کرد: در حال حاضر حجم خروجی تصفیه خانه فاضلاب جنوب 1200 لیتر درثانیه است که از لحاظ کیفی مورد تایید نهادهای ذیصلاح  و مطابق با استانداردهای زیست محیطی است.

امینی افزود: ارتقای تجهیزات تصفیه خانه فاضلاب نه تنها در کاهش آلاینده های زیست محیطی و کاهش بوی نامطبوع بسیار موثر بوده  بلکه تاثیر به سزایی در افزایش کیفیت پساب خروجی داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به محدودیت منابع آبی، استفاده مجدد از پساب خروجی را حائز اهمیت برشمرد و گفت: اصلاح کیفیت پساب، مهمترین هدف جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب است، به نحوی که مصرف مجدد پساب فاضلاب تصفیه شده و یا دفع آن در محیط زیست، تغییری در اکوسیستم محیط ایجاد نکند.

امینی با بیان این که فاضلاب شهری پس از جمع‌آوری و انتقال به تصفیه‌خانه، در فرایند های مختلف فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی تصفیه می‌شود، اظهار داشت: هم اکنون پساب فاضلاب 7 تصفیه‌خانه استان اصفهان با روش لجن فعال پیشرفته، 14 تصفیه‌خانه با شیوه لاگون بی‌هوازی و 7 تصفیه خانه هم با فرایند برکه‌های تثبیت تصفیه‌ می شوند . 

مدیرعامل آبفای اصفهان بیشترین بهره ‌برداری از پساب تصفیه‌خانه‌ های فاضلاب استان اصفهان را برای آبیاری فضای سبز و صنعت دانست.

به گزارش موج؛ تصفیه خانه فاضلاب جنوب شهر اصفهان قدیمی ترین تصفیه خانه فاضلاب کشور به شمار می رود که در سال 1346 هجری شمسی با ظرفیت تصفیه فاضلاب جمعیتی معادل 90 هزار نفر به بهره برداری رسید و هم اکنون با ظرفیت تصفیه فاضلاب 890 هزار نفر به فعالیت خود ادامه می دهد.

تصفیه خانه (2)

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها