موج
کدخبر : ۳۸۵۱۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385138

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران خبر داد:

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران گفت: با هماهنگی های بعمل آمده دو فروند پهباد کشاورزی به مددجویان تحت حمایت تحویل داده شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سید علی اصغررضایی طالشی اظهار داشت: توانمندسازی مددجویان یکی از رویکردهای اصلی این نهاد است.

وی ادامه داد: این دو فروند پهباد کشاورزی با هدف ایجاد مشاغل نوین و دانش بنیان و استفاده از ظرفیت های بالقوه و بالفعل در بین مددجویان واگذار شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران تصریح کرد: دوره مقدماتی، تئوری و تکمیلی و حرفه‌ای آموزش خلبانی پهپادی سال گذشته برای کارآموزان تحت حمایت در استان مازندران و خراسان جنوبی برگزار و شرکت کنندگان در این دوره علاوه بر سرفصل های نظری به صورت عملی نسبت به پرواز خلبانی پهبادها و سمپاشی مزارع کشاورزی آموزش دیدند.

وی بیان داشت: پس از پایان دوره و گرفتن گواهی نامه خلبانی توسط این کارآموزان با هماهنگی صندوق کارآفرینی امید و شرکت سیرنگ به هر کدام از آنها تسهیلات اشتغال پرداخت شد تا با تشکیل تیم سه نفره و خرید پهپاد به کسب و کار مشغول شوند.

رضایی افزود: کمیته امداد برای خرید این پهپادها، وام قرض‌الحسنه با بازپرداخت هفت ساله در اختیار مددجویان قرار داده است، اما پیش‌بینی می‌شود با درآمدزایی بالای پروژه‌های کشاورزی، همان سال نخست کل هزینه پهپاد توسط مددجویان بدست آید.

وی  گفت: این پهپاد‌ها در هر روز توانایی سمپاشی بیش از هشت هکتار زمین را دارند که با توجه به زمینهای زراعی برنج، گندم، جو و... در مناطق دشت و کوهستانی استان ، سود سالانه این طرح برای هر گروه از مددجویان سالانه 400 میلیون تومان پیش‌بینی شده و از مزایای این طرح صرفه جویی 35 درصدی در مصرف سموم و 98 درصدی در مصرف آب و در نتیجه بهره وری بالای آن است.

رضایی عنوان داشت: با اجرای طرح های نو و دانش بنیان ، نگاه نو به مجریان طرح اشتغال ارائه و ظرفیت ها و فرصت های لازم برای این منظور فراهم شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها