موج
کدخبر : ۳۸۴۸۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384899

استاندار کرمانشاه:

استاندار کرمانشاه در نشست اقتصاد مقاومتی کرمانشاه گفت:پروژه هایی که بتوانند مشکلی اساسی از مشکلات استان را حل کنند، می توانند در شمار پروژه های اقتصاد مقاومتی قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند با تاکید بر لزوم انتخاب پروژه‌های اثربخش جهت اجرای هرچه بهتر سیاست های اقتصاد مقاومتی کرمانشاه، ابراز داشت: متاسفانه پروژه هایی در استان کرمانشاه انتخاب می شوند، کلان نبوده و نمی توانند در قالب رویکردهای اقتصاد مقاومتی قرار گیرند.

استانذار کرمانشاه ادامه داد: برخی پروژه‌ها از جمله یکی از پروژه های اداره کل صمت که اعتبار اجرای آن حدود شش هزار میلیارد تومان است و یا پروژه دیگری که سرمایه گذاران خارجی قرار است برای اجرای آن پای کار بیایند را می‌توان از جمله پروژه هایی دانست که در حد و قواره سیاست های اقتصادی مقاومتی هستند و مسئولان باید چنین پروژه های تاثیرگذاری راانتخاب کرده و در دستور کار قرار دهند.

استاندار کرمانشاه یادآور شد: خروجی سیاست های 24 گانه اقتصاد مقاومتی تعریف چنین پروژه هایی است و ما باید موانع را از سر راه چنین پروژه هایی برداریم تا بتوانیم با دستیابی به اقتصاد مقاومتی، اقتصاد کشور را در برابر تکانه های ارز و تحریم حفظ کنیم.

بازوند در ادامه به فعالیت های پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه در حوزه ایجاد اشتغال دانش بنیان و فناور اشاره کرد و افزود: فعالیت های پارک دقیقتا مبتنی بر سیاست های اقتصاد مقاومتی است که محور آن حمایت از شرکت های فناور و دانش بنیان است.

بازوند تاکید کرد: اگر واقعا به دنبال جهش در اقتصاد هستیم، راهی جز حمایت از شرکت های دانش بنیان نداریم، بنابراین حمایت از این شرکت ها و فعالیت های آنها باید در دستور کار تمام مسئولان قرار گیرد.

استاندار کرمانشاه به افتتاح برج فناوری کرمانشاه در هفته جاری اشاره کرد و افزود: این برج که زمانی نماد رکود در کرمانشاه بود، اکنون به نماد توسعه دانش بنیان برای استان تبدیل شده است و جا دارد از تمام افرادی که در ساخت این برج همکاری کرده اند تقدیر کنیم.

بازوند در بخش پایانی صحبت هایش با تاکید بر لزوم بهبود فضای کسب و کار استان گفت: در این زمینه نیاز به آسیب شناسی جدی داریم تا بتوانیم سهم دولت و مردم را در اقداماتی که برای بهبود این فضا لازم است، مشخص کنیم.

استاندار کرمانشاه افزود: از طرفی باید موانع سر راه بهبود این فضا شناسایی شوند، بطوری که متوجه شویم این موانع سخت افزاری هستند، نرم افزاری هستند، فرهنگی هستند یا اجتماعی و ... و بعد از این اقدامات می توان پیگیر بهبود و اصلاح فضای کسب و کار استان بود و تا زمانی هم که این فضا بهبود پیدا نکند نمی توانیم به امورات دیگر برسیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها