موج
کدخبر : ۳۸۴۶۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384668

با حضور وزیر راه و شهرسازی؛

پروژه جاده جدید سنندج - مریوان (واریانت تیژتیژ- گاران) با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، پروژه جاده جدید سنندج - مریوان (واریانت تیژتیژ- گاران) امروز با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و مسوولان استانی کردستان و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

طول پروژه جاده جدید سنندج - مریوان (واریانت تیژتیژ - گاران) 52 کیلومتر است که در 6 قطعه اجرا شده و در طول مسیر سه تونل همرو با یک‌هزار و 326 متر، گزردره با 355 متر و باغان با یک‌هزار و 940 متر دارد.

احداث جاده جدید سنندج - مریوان در جریان سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان در سال 1388 مصوب شد از نظر حجم ترافیک و نیز ایجاد گره‌های بین‌راهی و همچنین تجهیز امکانات لجستیکی تاثیر بسزایی دارد و به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم استان کردستان به ویژه مرزنشینان دو شهرستان سروآباد و مریوان مطرح بوده است.

به گفته مسوولان راه و شهرسازی کردستان، برای اجرای پروژه جاده جدید سنندج - مریوان 6 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

با بهره‌برداری این پروژه، مسیر سنندج ـ مریوان 30 کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.

ارتقای ایمنی جاده و تسریع در روند توسعه تجارت و توسعه اقتصادی منطقه با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ایجاد منطقه آزاد بانه مریوان و کاهش تصادفات از تاثیرات مثبت افتتاح این پروژه است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها