موج
کدخبر : ۳۸۴۶۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384622

به گزارش ایستگاه های محیط زیست هرمزگان؛

بنابر گزارش ایستگاه های محیط زیست هرمزگان، شاخص کیفیت هوا در بندرخمیر در وضعیت بنفش یعنی بسیار ناسالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، طبق داده های سامانه پایش کیفی هوای کشور امروز (8 تیرماه) شاخص کیفیت هوای بندر خمیر برای هشتمین روز متوالی، در وضعیت قرمز و بنفش یعنی بسیار ناسالم برای همه گروه ها قرار دارد.

بر اساس گزارش ایستگاه های محیط زیست هرمزگان، شاخص هوای شهرستان بندرخمیر برای دومین هفته متوالی از مرز استاندارد گذشت و در شاخص  287 قرار گرفت همچنین میزان آلاینده موجود در هوای این شهرستان 2.5pm گزارش شده است.

بطور کلی؛ طبق اطلاعات واصله از ایستگاه محیط زیستی مستقر در بندرخمیر، شاخص هوا در این شهرستان در ساعات جاری در رده بندی بنفش یعنی بسیار ناسالم برای همه گروه ها گزارش شده است، لذا توصیه می شود شهروندان به ویژه کودکان ،سالمندان ،بیماران قلبی و ریوی و زنان باردار تا حدالامکان از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خوداری کنند و در منزل بمانند.

گفتنی است؛ در همین ساعات شاخص کیفیت هوا در بندرعباس در رده بندی زرد و محدوده قابل قبول قرار دارد و ایستگاه های محیط زیستی شاخص کیفیت هوا در این شهرستان را 91 اعلام کرده اند.

شایان ذکر است؛ شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها