موج
کدخبر : ۳۸۴۰۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384036

فهمیه امیری:

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفای استان اصفهان گفت: جاری نبودن آب در زاینده رود منجر به خشک شدن کامل چاه های فلمن شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، فهیمه امیری به شایعاتی که در فضای مجازی در خصوص آلوده بودن آب چاه های فلمن منتشر شده است اشاره کرد و گفت: امسال آبدهی تمام چاه های فلمن در حاشیه زاینده رود، به صفر رسیده و از مدار بهره برداری خارج شده اند.

وی افزود: این که گفته می شود پساب نیروگاه برق اسلام آباد وارد چاه های فلمن شده و آن را آلوده کرده است صحت ندارد زیرا اولاً این نیروگاه پایین تر از چاه های فلمن واقع شده و پساب آن وارد رودخانه نمی شود، ثانیاً چاه های فلمن به طور کلی خشک شده و آبی برای استحصال ندارد.

امیری با بیان این که آب مورد نیاز 57 شهر و 380 روستای استان از تصفیه خانه آب باباشیخ علی تامین می شود گفت: کیفیت آب شرب و حفظ سلامت شهروندان خط قرمز آبفای استان اصفهان است و به همین دلیل آب توزیع شده در شبکه آبرسانی اصفهان بزرگ به صورت مستمر توسط کارشناسان کنترل کیفی آزمایشگاه شرکت آبفا و مرکز بهداشت محیط استان مطابق با استاندارد های ۱۰۵۳ و ۱۰۱۱  مورد پایش و آزمایش قرار می گیرد.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفای استان اصفهان با اشاره به این که هیچ گونه موارد ابتلا به بیماری های گوارشی از طریق آب شرب از سوی مرکز بهداشت استان گزارش نشده است، افزود: همانگونه که بارها اعلام کرده ایم، آب موجود در شبکه آبرسانی 98 شهر و 948 روستای تحت پوشش آبفای استان اصفهان کاملاً سالم است و نیاز به جوشاندن و یا تصفیه مجدد ندارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها