موج
کدخبر : ۳۸۳۱۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-383110

محمد علی نبی پور:

رییس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: مسئولان شعب از ساعت ۶ آغاز رای گیری در ۹۹ درصد شعب اخذ رای خراسان رضوی در محل حضور داشتند و خراسان رضوی ۶.۸ میلیون نفر جمعیت دارد که ۴.۶ میلیون نفر آنان واجد شرایط شرکت در این انتخابات هستند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد علی نبی پور رییس ستاد انتخابات خراسان رضوی اعلام کرد: با اینکه مسئولان شعب از ساعت ۶ آغاز رای گیری در ۹۹ درصد شعب اخذ رای خراسان رضوی در محل حضور داشتند، اما در دقایق نخست فعالیت، کار شعب با اختلال‌هایی همراه بود.

محمد علی نبی پور در ادامه افزود : برای شروع کار در شعب باید ۲ کارت برای فعالیت عوامل ناظر و اجرایی فعال شود که فعال شدن کارت ناظران با مشکل همراه بود که اکنون این مشکل رفع شده است.

کمال سروی‌ها ، رییس هیات نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در خراسان رضوی نیز در ادامه عنوان کرد: تمهیدات لازم فراهم شده است  اما به خاطر فعالیت دستگاه‌های صندوق الکترونیک رای در انتخابات شورای شهر مشهد و نبود آمادگی کافی، رای گیری در این شهر با مشکلاتی همراه بود.

وی به هزار و ۸۰۰ شعبه اخذ رای در مشهد اشاره و بیان کرد: تاخیر در آغاز به کار برخی شعب در این سطح گسترده وجود دارد که البته باید از قبل آمادگی و هماهنگی لازم در این خصوص انجام می‌شد.

لازم به ذکر است که: سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا، دومین دوره انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری امروز (جمعه) در پنج هزار و ۷۳ شعبه اخذ رای، ۸۷ شهر و ۲ هزار و ۵۸۶ روستای خراسان رضوی در حال برگزاری است.

در مجموع ۱۷ هزار و ۸۶۰ نامزد در خراسان رضوی برای کسب هشت هزار و ۷۳۷ کرسی شورا‌های اسلامی شهر و روستا به رقابت می‌پردازند و سه نامزد انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز در حال رقابت برای تعیین یک نماینده باقیمانده این استان در این مجلس هستند.

خراسان رضوی ۶.۸ میلیون نفر جمعیت دارد که ۴.۶ میلیون نفر آنان واجد شرایط شرکت در این انتخابات هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها