موج
کدخبر : ۳۸۲۶۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382622

یعقوب دبیری نژاد:

نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر بندرعباس با اشاره به اصل شفاف سازی در شهرداری این شهرستان گفت: مسائل مالی و عقد قراردادها از شائبه برانگیزترین مسائل در شهرداری است که اولویتم رسیدگی به آن ها است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، یعقوب دبیری نژاد نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر بندرعباس در برنامه جشن انتخابات هرمزگان تحت عنوان طرح رسانه ای دعوت، در تشریح برنامه های خود عنوان داشت: برنامه ها را باید مطابق با نقاط ضعف و کاستی ها در نظر گرفت و تدوین کرد.
وی ادامه داد: زمانی که تصمیم گرفتم وارد عرصه شورا و انتخابات شوم با مشورت دوستان از جمله مدیران بازنشسته شهرداری بندرعباس، کارکنان مشغول به کار در شهرداری و برخی از متخصصان و اساتید دانشگاهی مشورت کردم که در نهایت برنامه ای متشکل از هفت سرفصل با کمک این عزیزان تدوین شد. 
دبیری نژاد بیان داشت: با توجه به تخصصم در مباحث حسابرسی و مالی، نظارت و حسابرسی در اولویتم قرار دارد، همه نامزدها از شفافیت صحبت می کنند اما می خواهم یک پله بالاتر را در نظر بگیرم و مسائلی که در سطح شهر و میان شهروندان باعث شایعه و ابهام می شود را شفاف کنم.
وی افزود: قراردادهایی که در شهرداری منعقد می شود یکی از مباحث شائبه برانگیز برای شهروندان است، در برنامه تدوین شده تمامی قراردادها و میزان اعتبار آن ها در سامانه شهرداری به سمع و نظر شهروندان خواهد رسید.
وی در ادامه به دیگر برنامه های خود اشاره و تصریح کرد: استفاده از ظرفیت شورا یاری که یکی ظرفیت های رسمی شوراها است اما در بندرعباس این امر محقق نشده است، از دیگر برنامه های ما برای پارلمان محلی بندرعباس است.
نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر بندرعباس اظهار داشت: در حوزه نیروی انسانی شهرداری بندرعباس با توجه به حجم بالای نیرو همچنان نیاز به جذب نیرو  دارد زیرا که بهره وری کاهش یافته  که یکی از عوامل آن بی انگیزگی کارکنان است.
دبیری نژاد گفت: طبق قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی می توانند در تمام امورات کشور دخالت و ابراز نظر کنند به همین دلیل نمی توان پارلمان محلی و مجلس را از هم تفکیک کرد.
وی تاکید کرد: این دو نهاد باید ارتباط تنگاتنگی باهم داشته باشند اما اگر نمایندگان مجلس دائما در امورات شورای شهر دخالت کنند ناپسند و قابل قبول نیست.
نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر بندرعباس گفت: پارلمان محلی باید بتواند با کمک نمایندگان مجلس و استفاده از ظرفیت آن ها مشکلات شهر و شهروندان را مرتفع سازند. 
وی در ادامه خاطرنشان کرد: بطور مثال عوارض آلایندگی یکی از مطالبه های اکثر کاندیدهای شورای شهر است، اعضای شورا می توانند آن را مطالبه کنند اما ضمانت اجرایی برای آن ها وجود ندارد، پس باید از ظرفیت نمایندگان مجلس برای تحقق آن استفاده کنند، لج و لجبازی های بین این دو پارلمان تنها باعث عدم مرتفع سازی حقوق شهروندان می شود.
دبیری نژاد اذعان داشت: می توان به مسیری که شهرداری بندرعباس طی می کند یک ریل قطار  گفت، قطار هر مدیریت گاهی سریع و گاهی کند به حرکت خود ادامه داده است، اما هزینه هایی که برای پروژه ها انجام می شود بسیار حائز اهمیت است.
وی عنوان کرد: نیازهای شهروندان در سطح شهر متفاوت است، در یک قسمتی مانند گلشهر دغدغه مردم امکانات تفریحی  و در گوشه دیگر شهر احداث پیادرو است.
وی تصریح کرد: افتخار می کنم هر جا حضور داشته ام هیچ وعده ای ندادم، زیرا وعده هایی که در ادوار گذشته انتخابات محقق نشده است باعث دلسردی امروز مردم از انتخابات شده، در سال جاری طبق پیش بینیم شهرداری با کمبود بودجه روبه رو خواهد شد لذا سعی می کنم وعده ای ندهم که ممکن است محقق نشود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها