موج
کدخبر : ۳۸۲۰۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382028

بهلول تکلوی:

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل گفت: در چند ماه آینده بساط کشتارگاه های غیرمجاز در سطح استان برچیده می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهلول تکلوی ، مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل در جلسه شورای هماهنگی و برنامه ریزی اداره کل دامپزشکی استان با بیان اینکه با هماهنگی دستگاه قضایی و تعامل و هم افزایی دستگاه های بین بخشی مبارزه بی امان با کشتار غیر مجاز در سطح استان آغاز شده است گفت: در چند ماه آینده بساط کشتارهای غیر مجاز در استان برچیده می شود و در این راستا شاهد نتایج ملموسی خواهیم بود.

وی افزود: دامپزشکی بر خلاف کالبد کوچک و نحیفی که دارد حرفه ای متنوع با حوزه عملکردی و اثر گذاری بسیار وسیع و گسترده است و از راههای مختلف در سلامت، اقتصاد و پیشرفت جامعه تاثیر گذار است.

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل با تاکید بر اینکه یکی از محوری ترین فعالیت های دامپزشکی در حوزه نظارت بر بهداشت عمومی جامعه است بیان کرد: در این راستا از ابتدای امسال 8 هزارو 735 مورد بازدید بهداشتی از مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی بعمل آمده و در مجموع 27 هزارو 138 کیلوگرم فرآورده های خام دامی آلوده، غیر بهداشتی و تاریخ منقضی کشف و ضبط شده است.

تکلوی در عین حال از ارجاع 60 پرونده تخلف بهداشتی به مراجع قضایی و پلمب 45 واحد متخلف حوزه سلامت و امنیت غذایی جامعه در این مدت خبر داد و گفت: با اجرای طرح های مختلف نظارتی با متخلفین این حوزه بدون مماشات برخورد می کنیم.

وی در ادامه سخنان خود آموزش و فرهنگسازی در حوزه فعالیت های دامپزشکی را مورد تاکید قرار داد و افزود: علاوه بر آن اطلاع رسانی مستمر از کارهایی که انجام می گیرد باید سرلوحه امور و جزء برنامه های دائمی باشد.

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل با یاد آوری شعار سال به نام سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدائی ها خواستار همدلی، همیاری و همکاری دلسوزانه همکاران در راستای رسیدن به اهداف دامپزشکی در تامین سلامت و امنیت غذایی و ارتقائ سلامت و بهداشت عمومی جامعه شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها