موج
کدخبر : ۳۸۱۸۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381872

سعید شهند خبر داد:

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: عملیات اجرایی احداث سرمحیط بانی منطقه شکار ممنوع دربند مشکول در شهرستان کوثر آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سعید شهند ، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: همزمان با اولین روز از هفته ی محیط زیست و با حضور مقامات استانی و شهرستانی، عملیات اجرایی احداث سرمحیط بانی منطقه شکار ممنوع دربند مشکول شهرستان کوثر آغاز شد.

وی با اشاره به پنجاهمین سال تاسیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: هدف اصلی سازمان تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی است که حیات اجتماعی رو به رشدی را برای نسل امروز و نسل های بعد متصور شده است که نشان دهنده ی دیدگاه توسعه ای و حمایتی مجموعه حفاظت محیط زیست است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: فقر، بیکاری و گرسنگی از عوامل اصلی تخریب محیط زیست محسوب می شوند و به همین دلیل است که ما در پی توسعه ی تولید و اشتغال در چارچوب قوانین و مقررات هستیم.

شهند اظهار داشت: منطقه شکار ممنوع دربند مشکول با وسعت 30 هزار هکتاری خود از تنوع زیستی بسیار بالایی برخوردار است و امیدواریم با احداث سرمحیط بانی در منطقه بیش از گذشته از این موهبت الهی حراست کنیم.

فرماندار شهرستان کوثر نیز در این مراسم ضمن تقدیر از فعالیت محیط بانان و مجموعه حفاظت محیط زیست گفت: خوشبختانه همکاری خوبی بین دستگاه های اجرایی شهرستان در موضوع حفاظت از محیط زیست وجود دارد و همراهی همیاران و دوستداران محیط زیست در این شهرستان نیز به صیانت بیشتر از طبیعت منجر شده است.

کنعانی افزود: اگر آموزش و فرهنگسازی در این حوزه را جدی بگیریم و به دنبال جلب مشارکت های مردمی باشیم شاهد موفقیت های بیشتری در حفاظت از محیط زیست خواهیم بود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها