موج
کدخبر : ۳۸۱۸۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381862

مهرداد حاجی زاده:

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع برق هرمزگان اظهار کرد: پیک مصرف برق در استان روز چهارشنبه ۱۲ خرداد، به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مهرداد حاجی زاده معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع برق هرمزگان با بیان اینکه روز چهارشنبه ۱۲ خرداد رکورد مصرف برق در هرمزگان به ثبت و مصرف به اوج رسید، خاطرنشان کرد: در این روز ۲۳۰۰ مگاوات برق مصرف شده است که ۱۰ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.
حاجی زاده با بیان اینکه با گرمتر شدن هوا، مصرف روزانه برق افزایش می‌یابد، اظهار کرد: در سال‌های گذشته پیک مصرف برق در تابستان بود، اما امسال با فرا رسیدن گرمای زودرس، پیک مصرف در نیمه بهار ثبت شده است.
وی عنوان کرد: با مدیریت مصرف و صرفه جویی در بخش خانگی می‌توان تابستان را بدون خاموشی سپری کرد.
حاجی زاده در ادامه یادآور شد: ۷۰ درصد مصرف برق نیز در بخش خانگی است و از مشترکان می خواهم در مصرف برق صرفه جویی کنند تا استان با خاموشی‌ها مواجه نشود.
این مسوول گفت: ساعت اوج مصرف برق در استان ۱۳ تا ۱۷ است و توصیه می‌شود در این ساعت‌ها از وسایل پرمصرف، کمتر استفاده شود و قرار دادن دمای کولر بر ۲۴ تا ۲۶ درجه نیز به مدیریت مصرف کمک می‌کند.
معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع برق هرمزگان در پایان گفت: هرمزگان ۷۲۵ هزار مشترک برق دارد که ۸۴ درصد این مشترکان در بخش خانگی هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها