موج
کدخبر : ۳۸۱۸۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381846

فرحناز و نازنین دو خواهر و جوان موفق و فعال در هلال احمر استان یزد شهرستان خاتم هستند که در همه زمینه ها با هلال احمر مشارکت بسزایی داشته و دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، با توجه به فعالیت ها و تلاش های این دوخواهر دوقلو موفق گفت و گویی ویژه انجام داده ایم که با هم مرور می کنیم.

مختصری از خودتان بگویید؟

نازنین و فرحناز ابراهیمی‌ هستیم. متولّد ۱۳۸۱٫۷٫۱۶، دانش‌آموز پایه دوازدهم تجربی. از تابستان سال ۱۳۹۹، با هدف کسب آگاهی وارد هلال احمر شدیم.

 انگیزه اصلی شما برای ورود به هلال‌احمر چه بود؟

نازنین: هدف و انگیزه من از رفتن به هلال‌احمر به خاطر فعالیت‌های بشر دوستانه هلال‌احمر یزد و انگیزه من کمک‌رساندن به افراد آسیب‌دیده در حوادث بود.

فرحناز: هلال‌احمر قانون خودش را دارد؛ قانون داوطلبی. استانداردها و ظرف و ظرفیت خودش را هم دارد.من علاقه‌ام به آموزش و شرکت در دوره‌های هلال احمر. تا اینکه با کسب این اموزش ها بتوانم جان مردم سرزمینم را نجات دهم و افراد بسیار دیگری را دعوت به عضویت در هلال احمر کنم.

اینکه همزمان هر دو با هم فعالیت می‌کنید چه انگیزه‌ای برای شما ایجاد می‌کند؟

نازنین: حس همکاری، اعتماد به نفس و رضایت بیشتری در من به‌وجود آمده است. این‌که بتوانیم هردو به عنوان دوخواهر دوقلو حتی کمک و پشتیبانی برای خانواده خود در هنگام بروز مشکل و وقوع حوادثی مثل سیل و زلزله باشیم. به عنوان دو خواهر دوقلو همیشه کارهایمان را بصورت مشابه انجام می‌دادیم و وقتی قرار شد که فعالیتی در هلال احمر شهرستان و در مدرسه هم داشته باشیم و این فعالیت بیشتر شد و در اکثر برنامه ها مشارکت داریم و این مشارکت در روابط اجتماعی و در محیط خانه نیز نقش بسزایی داشته است.

فرحناز: از اینکه با خواهرم در برنامه‌های این جمعیّت حضور پیدا می‌کنم و می‌توانیم با هم پلّه‌های موفّقیّت را طی کنیم خوشحالم.

کدامیک در فعالیت‌های هلال احمر موفّق‌تر هستید؟

نازنین: خداراشکر هر دو از حضور در این جمعیّت راضی و موفقّ هستیم.

فرحناز: در برنامه‌ها هر دو، با هم شرکت و فعّالیّت کرده‌ایم و عملکرد مشابهی داشته‌ایم و چون من و نازنین برای هر فعالیت با یکدیگر همکاری و مشورت می‌کردیم بنابراین در کل فکر می‌کنم به اندازه هم موفق بودیم.

تا چه زمانی بعنوان عضو هلال احمر باقی خواهید ماند؟

نازنین: تا زمانی که به حضور در برنامه‌ها میل و علاقه داشته باشم و قطعا این فعالیت را در کانون های مختلف هلال احمر ادامه داده و اگر عمری باقی باشد به این فعالیت های صلح طلبانه ادامه خواهم داد.

فرحناز:تا زمانی که توانایی حضور در این جمعیّت را داشته باشم، مشتاقانه به فعّالیت در هلال احمر ادامه خواهم داد.

 تا به حال پیش آمده در هلال احمر از کسی دلگیر شده باشید؟

نازنین: خیر. دوستان و کارمندان در هلال احمر، با مهربانی و تلاش‌شان فضای دوستانه‌ای را برای پیشرفت ما بوجود آورده‌اند.

فرحناز: خیر. بلکه دوستان باعث انگیزه و دلگرمی ما می‌شوند، ممنون و متشکّرم از لطف‌شان.

زمانی که لباس هلال احمر را به تن می‌کنید، چه احساسی دارید؟

نازنین: احساس خشنودی و رضایت از اینکه ما نیز عضو این جمعیّت هستیم و می‌توانیم در حدّ توان به هم‌وطنان‌مان کمک کنیم. با پوشیدن این لباس مقدس آرامش خاصی می‌گیرم و خوشحالم که توانستم عضو کوچکی از جمعیت هلال‌احمر و صلیب سرخ شوم و با آموزش‌هایی که دیده‌ام جان هموطنان خود را تا حدی که از دستم برمی‌آید، نجات بدهم. لباس جمعیت در جایگاه خودش مقدس است وبرای آن احترام قایل هستم.

فرحناز: من احساس خوشحالی و عزّت نفس میکنم از اینکه می‌توانم در این جمعیّت فعّالیّت داشته باشم با پوشیدن آن احساس خرسندی و تعهد نسبت به مردم کشورم دارم و خوشحالم که می‌توانم در نجات جان مردم سهیم باشم.

شاخص‌ترین فعّالیتی که در طول این سال‌ها انجام داده‌اید چیست؟

نازنین: شرکت در دوره‌ی کمک‌های اولیه، و طرح‌های آمران و ناظران که تجربه‌های خیلی خوبی بود.

فرحناز: در دوره‌ی کمک‌های اوّلیّه و طرح‌های آمران و ناظران حضور پیدا کردم و از اینکه توانستم در شکستن زنجیره‌ی انتقال ویروس کرونا و توصیه به مردم جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی نقش مؤثری ایفا کنم بسیار خشنود هستم.

 آیا تا به حال شده از هلال احمر خسته شوید؟

نازنین: خیر. چون واقعاً به فعالیّت در این جمعیّت و فرا گرفتن آموزشات هلال احمر علاقه‌مند هستم.

فرحناز: خیر. از اینکه باعث افزایش آگاهی‌ام می‌شود و در بین دوستان در هلال احمر قرار می‌گیرم خوشحال و راضی هستم.

 به نظر شما برای معرفی  هلال احمر در سطح جامعه چه باید کرد؟

نازنین: معرّفی فعالیّت‌ها و برنامه‌های هلال احمر و شناساندن بیشتر هلال احمر به دانش آموزان.

فرحناز: منم همین نظر رو دارم و اینکه اموزش ها تخصصی برای دانش آموزان بیشتر شود تا انها با فعالیتهای تخصصی هلال احمر نیز بیشتر اشنا شوند و این چرخه امزش و فعالیت در خانواده ها گسترش یابد و چتر اموزش افراد بیشتری را در بر بگیرد.

 تا به حال چند نفر را به هلال احمر معرفی کرده‌اید و مشوّق شما چه کسی بوده؟

نازنین: تعدادی از دوستانم‌ را معرّفی کرده‌ام و سعی می‌کنم دوستان بیشتری را با فعالیّت‌های هلال احمر آشنا کنم در وهله اول خانواده ما مشوقمان بودن و در ادامه دوستان بیشتری که پیدا کردیم باعث بیشتر قعالیت کردم ما شد و همین روند باعث شد افراد بیشتری را دعوت کنیم.

فرحناز: سعی بر این داشته‌ام که اعضای فامیل و دوستانم را دعوت کنم و آن‌ها نیز به جمع دوستانه ما ملحق شوند، خانواده‌مان مشوّق ما بوده‌اند.

 اگر شما رئیس جمعیت هلال احمر بودید چه فعّالیتی را در اولویت قرار می‌دادید؟

نازنین و فرحناز: آموزش و تشویق بیشتر اعضا که باعث ایجاد انگیزه و پایداری آن‌ها در حضور و شرکت در برنامه‌ها می‌شود.

 یک خاطره تلخ و شیرین بیان کنید؟

نازنین و فرحناز: از اینکه به دلیل ویروس کرونا نمی‌توانیم مثل گذشته در بین دوستان هلال احمری باشیم و دوره‌ای که گذراندیم با هیجان و تعداد نفرات بیشتر برگزار نشد ناراحتیم. ولی همچنان شور و شوق حضور در هلال احمر و شرکت در برنامه‌های این جمعیّت در ما پررنگ است.

در پایان اگر نکته‌ای باقی مانده است بفرمایید؟

نازنین: آموزش‌ها را جدی بگیریم و دوره های بیشتری برگزار شود هر چه در جامع آموزش کمک‌های اولیه بیشتر جدی گرفته شود، در حوادث آسیب‌های کاهش پیدا می‌کند و در پایان ممنونم از شما دوستان که باعث رشد و پیشرفت ما می‌شوید. ان شاءالله همگی سلامت و تندرست باشید.

فرحناز: از همه می‌خواهم که هر چه سریع‌تر به خانواده بزرگ هلال‌احمر بپیوندند و آموزش‌های امدادی را فرا بگیرند؛ چرا که حادثه در کمین ما است و هیچ گاه خبر نمی‌کند؛ و شعار هر خانواده یک امدادگر محقق شود و در پایان سپاس از همه‌ی شما بزرگواران که باعث افزایش آگاهی ما در زمینه‌ی امداد می‌شوید. امیدوارم همگی در زندگی به اهداف‌ مورد علاقه‌تان دست یابید.
یزد 8

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها