موج
کدخبر : ۳۸۱۰۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381099

یوسف بیدخوری:

معاون گردشگری اداره‌کل گردشگری خراسان رضوی: نظارت بر تاسیسات گردشگری در این سامانه به صورت برخط ثبت خواهد شد و علاوه بر آن وضعیت و کیفیت خدمات و نواقص احتمالی را ثبت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، یوسف بیدخوری معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اعلام کرد: سامانه‌ای شدن فرآیند صدور مجوز تاسیسات گردشگری در خراسان رضوی و خدمات این سامانه شامل بررسی اطلاعات، مدارک و مشخصات پرسنل تاسیسات گردشگری، صدور و تمدید پروانه، بررسی روزانه آمار تاسیسات و اتصال آن‌ها به سامانه است.

 یوسف بیدخوری افزود: کارتابل مکاتبات، صدور مجوز تردد، دسترسی به گزارش‌های آماری متنوع و نظارت بر تاسیسات گردشگری از دیگر خدمات قابل ارائه در این سامانه است.

 وی گفت: دسترسی به این سامانه به صورت کشوری در معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به نشانی myst.mcth.ir پیش‌بینی شده است که اختصارا به آن «جانا» گفته می‌شود.

معاون گردشگری خراسان رضوی افزود: تمامی اطلاعات تاسیسات گردشگری در این سامانه بارگذاری می‌شود و ارائه خدمات و تسهیلات بانکی، سوخت از طریق سامانه جانا صورت خواهد گرفت.

 بیدخوری افزود: همچنین امکان اتصال نرم‌افزار‌های تخصصی مرتبط با گردشگری به این سامانه وجود دارد تا اطلاعات به‌روز و دقیق از تاسیسات فعال در اختیار گردشگران قرار گیرد.

 وی گفت: کارتابل مکاتبات مستقیم با تاسیسات گردشگری در این سامانه وجود دارد و بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها علاوه بر ارسال به جوامع حرفه‌ای گردشگری، به هر یک از تاسیسات گردشگری نیز قابل ارسال است که فرآیند اطلاع رسانی از بخشنامه‌ها و مقررات را تسریع خواهد کرد.

 معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی افزود: هم‌چنین نظارت بر تاسیسات گردشگری در این سامانه به صورت برخط ثبت خواهد شد و علاوه بر آن وضعیت و کیفیت خدمات و نواقص احتمالی را ثبت می‌شود و امکان دادن اخطار، تذکر، تعلیق و تعطیلی نیز در این سامانه پیش بینی شده است.

 بیدخوری در خاتمه اظهار کرد: با توجه به تغییر صورت گرفته، فرآیند صدور پروانه برای تاسیسات گردشگری از شهرستان‌ها آغاز و به استان و وزارت‌خانه ارسال شده و بلافاصله مجوز برای متقاضی صادر می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها