موج
کدخبر : ۳۸۰۹۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380988

رئیس کل دادگستری استان اصفهان:

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: هدف‌گذاری دستگاه قضایی و پلیس در راستای ناامن سازی میدان فعالیت اراذل و اوباش و هنجارشکنان است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا حبیبی در نشست مشترک تخصصی قضایی- انتظامی با حضور مسؤولان قضایی و روسای پلیس های تخصصی استان ضمن تاکید بر لزوم استمرار برگزاری جلسات مشترک تخصصی پلیس و دستگاه قضایی گفت: تعامل و هم اندیشی و همکاری متقابل میان این دو مجموعه باعث حفظ و ارتقاء نظم و امنیت پایدار و اجرای صحیح قوانین در جامعه می شود.

 وی افزود: حمایت دادستان ها و مقامات قضایی از پلیس در انجام ماموریت ها ایجاد انگیزه و پیشرفت را به دنبال خواهد داشت. از این رو سعی می‌شود هدف گذاری های ما در راستای ناامن سازی هر چه بیشتر برای عدم میدان گیری هنجارشکنان و اراذل و اوباش و مجرمان خطرناک معطوف باشد.

ایشان حمل و استفاده از سلاح را یکی از جرائم مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: با رصد اطلاعاتی دقیق اجرای طرح‌های مختلف پلیسی و حضور به موقع نیروی انتظامی و صدور دستورات قاطع قضایی در چارچوب قانون با قاچاقچیان، استفاده‌کنندگان و حاملان سلاح غیرمجاز در سطح استان برخورد و احکام بازدارنده قانونی آن با قاطعیت اجرا خواهد شد.

دادگستری و نیروی انتظامی اصفهان

محمدرضا حبیبی همچنین ایجاد هرگونه آلودگی صوتی با خودرو و موتورسیکلت در سطح شهر را از دیگر جرایم دانست و تاکید کرد: ایجاد آلودگی های صوتی از طریق خودرو و موتورسیکلت به خصوص در هنگام شب در شان اصفهان نبوده و ما از پلیس درخواست داریم با ورود جدی و در صورت لزوم تشکیل پرونده با این گونه جرایم برخورد نماید.

رئیس دستگاه قضایی استان در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم تلاش در جهت کاهش ورودی پرونده به محاکم تاکید و اظهار داشت: نیروی انتظامی می‌تواند در برخی از موضوعات غیر جنایی با تذکر لسانی و یا اعمال و اختیارات قانونی پیشگیرانه و بازدارنده از تشکیل پرونده قضایی جلوگیری نموده و در کاهش آمار ورودی پرونده به دستگاه قضایی نقش مهم و موثری ایفا نماید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها