موج
کدخبر : ۳۸۰۵۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380524

اکبر بهنام جو خبر داد:

استاندار اردبیل از کسب رتبه اول بخش صنعت استان در صدور پروانه بهره برداری در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در جریان بازدید و بهره برداری طرح های شهرک صنعتی اردبیل گفت: در سال گذشته بخش صنعت جهش خوبی داشته و حدود ۳ درصد در این بخش رشد داشتیم و طرح های زیادی نیز در دست اجرا است که در صورت تکمیل، اشتغال زایی خوبی برای استان متصور هستیم .

وی از راه اندازی کارخانه قند پارلا کبیر در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل خبر داد و افزود: در این واحد ۱۵ نفر جذب شده و سه ماه آینده نیز ۳۵ نفر دیگر جذب می شوند و دو و نیم میلیارد تومان تسهیلات از طریق بانک کار آفرینی تزریق شده و روزانه ۱۵ تن قند به بازار استان و استان های همجوار عرضه می شود که این میزان تا ۳۰ تن قابل افزایش است.

استاندار اردبیل در راه اندازی خط دوم تولید روکش و چسب آریا چوب ساوالان خبر داد و گفت: واحد آریا چوب ساوالان از دو سال پیش تعطیل بوده که با همت سرمایه گذار و صاحب کارخانه مجددا به چرخه تولید بازگشته است و روکش تولیدی نئوپان که ۷۰ نفر در این مجموعه مشغول شده و خط تولید جدید نیز امروز راه اندازی شد.

بهنام جو ادامه داد: با افزایش اشتغال ۱۰۰نفر دیگر در این واحد، ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تصویب و در آینده در اختیار این مجموعه قرار می گیرد که توانایی صادرات محصولات خود را خواهند داشت.

وی افزود: خوشبختانه تولید این واحد روتین شده و خط های تولید راه اندازه شده و دستگاهای جدید و ماشین آلات خریداری شده نصب شده اند که تولید ملامینه، ام دی اف، نئوپان و غیر در این مجموعه تولید می شود.

استاندار اردبیل همچنین از تولید بیش از ۲۰۰ تن توت فرنگی در استان خبر داد و افزود: شهرهای اردبیل و خلخال دارای آب و هوای مناسب برای تولید توت فرنگی گلخانه ای هستند و تولید توت فرنگی در این شهرستان ها رشد خوبی داشته است.

بهنام جو اضافه کرد: در مجموعه تولید محصول توت فرنگی در گلخانه ی شهرستان نمین از سه هزار متر مربع سوله سالانه ۴۵تن محصول برداشت می شود که در این واحد نیز ۱۵ نفر شاغل هستند که با تصویب تسهیلات مورد نیاز، به ۳۰ نفر افزایش می یابد و حدود ۷۵درصد محصول در داخل استان و بقیه به استان های همجوار صادر می شود.

گفتنی است استاندار اردبیل به همراه معاون امور اقتصادی، فرماندار نمین، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی و همچنین نماینده بانکهای عامل از سه واحد بخش صنعت، چوب و کشاورزی بازدید و مشکلات و موانع موجود را بررسی و حل کرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها