موج
کدخبر : ۳۸۰۴۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380489

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان اصفهان خبر داد:

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان اصفهان از جذب 62 میلیارد تومان زکات واجب در سال گذشته در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حمیدرضا طاهری با اشاره به اینکه سال گذشته بالغ بر 62 میلیارد تومان زکات واجب و مستحب جذب گردید، افزود: در مجموع زکات واجب مبلغ 6 میلیارد و 540 میلیون تومان، زکات مستحبی مبلغ 40 میلیارد و 200 میلیون تومان، زکات فطریه و کفارات 15 میلیارد تومان جذب شد و از مجموع مبالغ جذب شده، بیشترین مساعدت به معیشت خانواده های نیازمند تحت حمایت کمیته امداد استان انجام شد.

وی با تشریح موارد مصرف زکات، خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۸۰ درصد زکات جمع‌آوری شده در قالب کمک معیشت، تهیه جهیزیه، مسکن و تحصیل در اختیار نیازمندان قرار گرفت و 12 درصد صرف پروژه ها و طرح های عام المنفعه شد.

حمیدرضا طاهری در پایان با بیان اینکه پرداخت زکات در برکت مال کشاورزان تاثیر می گذارد،  گفت: کسی که زکات می دهد شاید در ظاهرا از مالش کاسته شود اما بر اساس وعده الهی سبب افزایش مال او خواهد شد و این کار او همچون هرس کردن درختان است که باعث پربار شدن درخت می شود.

این مقام مسئول اظهار داشت: زکات از واجبات مالی در دین و یک عمل عبادی اقتصادی به شمار می رود و مجموعه کمیته امداد امام خمینی (ره) در اجرای این دستور الهی و سایر وظایف خود در خدمت رسانی به محرومان اقدامات خوبی داشته و مجموعه تلاش ها نشان از پیگیری جدی در این نهاد برای خدمت به محرومان است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان گفت: سال گذشته 566 روستای استان اصفهان در پرداخت زکات به کمیته امداد سهیم بودند و بیش از 1650 نفر از روحانیون و مبلغین به صورت داوطلب و افتخاری در امر جمع آوری زکات در سطح استان فعالیت کردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها