موج
کدخبر : ۳۸۰۲۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380240

مشاور وزیر:

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی بیان کرد: انسانی که به دشمن خود اجازه تسلط می‌دهد نمی‌تواند برای خود امنیت بیافریند و متقابلاً در تعامل با جریانات خودی هم رعایت حقوق یکدیگر امنیت آفرین است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در جمع فعالان اجتماعی استان خراسان رضوی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران پر تهدیدترین نقطه دنیا است، اما وجود تهدید در جمهوری اسلامی منجر به نا امنی نشده و ایران همچنان یکی از امن‌ترین کشور‌های دنیاست.

 مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در تحلیل چرایی موفقیت ایران در مقابله با تهدیدات امنیتی گفت: اساس حاکمیت جمهوری اسلامی متکی بر مردم است و ما به مردم امنیت نمی‌دهیم بلکه این مردم هستند که به نظام امنیت می‌دهند.

 مدیرکل اطلاعات استان با اشاره به انتخابات پیش رو افزود: دشمنان حرف‌های خود را درباره مشارکت به مردم نسبت می‌دهند و مدام تکرار می‌کنند که کسی پای صندوق‌ها نمی‌رود در حالی که مردم در انتخابات حضور مناسبی خواهند داشت.

این مقام امنیتی گفت: امروز آمریکایی‌ها با این که غول اقتصادی دنیا هستند بعد از ۶ سال جنگ در سوریه و ۲۰سال حضور در افغانستان کم آورده اند و فرار می‌کنند. اما ایران ۴۲ سال است در کشور‌های مختلف و جبهه‌های متعدد جنگیده و هنوز هم ایستاده است.

 مدیرکل اطلاعات استان با اشاره به جنگ ۱۲روزه اخیر رژیم صهیونیستی با مردم فلسطین افزود: در این نبرد نابرابر، همه مرز‌های غزه بسته شد، اما باز هم پدافند چند صد میلیارد دلاری اسرائیل در مقابله راکت‌های دست ساز فلسطینی ناتوان بود.

 عضو شورای تأمین خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعبیر فعل خیر در قرآن کریم، این مفهوم را مساعدت در حل مشکلات مردم و مسئله‌ای غیر از عبادت پروردگار عنوان و تأکید کرد:این موضوع امروز وظیفه همه فعالان و جریان‌های اجتماعی است.

 وی افزود: در ادبیات دینی ما، محور ساختن امنیت و بهره بردن از آن، داشتن ایمان و عدم ظلم است. ایمان به باور‌های الهی مانند توحید و معاد امنیت آفرین است و ظلم، امنیت پایدار در جامعه را به هم می‌زند به عنوان مثال حریم انسان‌ها به قدری برای اسلام مهم است که قرآن حتی اجازه نمی‌دهد که ما در ذهن خودمان نیز نسبت به بقیه سوء ظن داشته باشیم.

 مدیرکل اطلاعات استان همچنین گفت: انسانی که به دشمن خود اجازه تسلط می‌دهد نمی‌تواند برای خود امنیت بیافریند و متقابلاً در تعامل با جریانات خودی هم رعایت حقوق یکدیگر امنیت آفرین است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها