موج
کدخبر : ۳۷۹۹۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379982

سرپرست پلیس فتا استان البرز نسبت به خطرات و پیامدهای اجاره شماره حساب و کارت های بانکی هشدار داد، اعلام کرد که این اقدام باعث سوء استفاده مجرمان سابیری می شود.

به گزارش خبرگزاری موج البرز، سرهنگ رسول جلیلیان گفت: برخی افراد به دلیل ناآگاهی اطلاعات  کامل کارت بانکی و  شماره حساب خود را به افراد دیگر اجاره می دهند که باعث بروز مشکلات متعددی برای آنها شده است.

وی افزود: این اقدام باعث سوء استفاده مجرمین سایبری خواهد شد و ضرر جبران ناپذیری برای صاحبان حساب ها داشته است.

جلیلیان گفت: صاحبان حساب های بانکی به هیچ عنوان اطلاعات  بانکی خود از قبیل شماره کارت، رمز، کد اعتبارسنجی (cvv۲) و همچنین تاریخ انقضای آن را در اختیار دیگران قرارندهند .

سرپرست پلیس فتا البرز گفت: اگر به هر دلیلی در بستر حساب بانکی افراد  جرمی صورت گیرد باید در محاکم قضایی پاسخگو باشند.

 سرپرست پلیس فتا البرز گفت: افرادی که حساب های خود را در اختیار دیگران قرار دهند، در صورت وقوع جرم به عنوان مالک حساب باید در مقابل قانون  پاسخگو باشند و ضرر و زیان شاکیان را نیز پرداخت کنند.

وی  افزود: طبق ماده ۲۷۴ قانون مالیات دارندگان این گونه حساب ها چه ازطریق وکالت  رسمی و چه از طریق واگذاری کارت های بانکی به افراد غیر، به عنوان فرار مالیاتی مجرم محسوب می شوند.

جلیلیان از مردم خواست درصورت مشاهده موارد تخلف و یا تقاضای دریافت حساب های بانکی برای موارد مشکوک، موضوع  را به واحد مشاوره پلیس فتا استان البرز با شماره تماس ۲۱۸۲۷۱۲۹ اطلاع دهند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها